Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква марка пружини за Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Каква марка пружини за Типо

    Здравейте колеги, искам да попитам някой знае ли какви пружини да си взема за Типо-то на -60мм. Имам спортни пружини но не ги знам на колко са защото така купих колата със тях ... някакви червени са и са доста ниски. Искам да я снижа с някъде около 2 пръста още, а пък варианта с рязането на пружината не ми харесва. Също така ако сложа спортни амортисьори колата ще стане ли по-ниска и съответно някаква марка Поздрави на всички
    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

    #2
    Незнам къде ще намериш -60 мм пружини! Аз лично такива не съм виждал .. максимум до -40мм а не е като да не съм се ровил! Ако сложиш по-къси амортесьори няма да падне още, това зависи от пружината! Незнам дали ще намериш coil-over-и за типо, защото и аз съм търсил ама това е най-добрия вариант за максимално смъкване защото там чашката на амортесиора е на винт!
    ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
    // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

    Коментар


      #3
      Executer написа:
      Незнам къде ще намериш -60 мм пружини! Аз лично такива не съм виждал .. максимум до -40мм а не е като да не съм се ровил! Ако сложиш по-къси амортесьори няма да падне още, това зависи от пружината! Незнам дали ще намериш coil-over-и за типо, защото и аз съм търсил ама това е най-добрия вариант за максимално смъкване защото там чашката на амортесиора е на винт!
      Коиловери не искам да слагам не знам ще видя как да я снижавам освен ще местя чашката на амортисьора по-ниско и така ще е друг вариант просто няма има едно Браво във форума много ме кефи как стои отпред ето една снимка ето така искам и аз да го смъкна http://forum.fiat-bg.org/garage.php?...&image_id=1944
      Теоритиците си лаят, голфа си върви!

      Коментар


        #4
        Защото не искаш да слагаш coilo-ве? Пружините на това браво се продадоха и май бяха Momo Corse ама такива трудно ще намериш!
        ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
        // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

        Коментар


          #5
          Executer написа:
          Защото не искаш да слагаш coilo-ве? Пружините на това браво се продадоха и май бяха Momo Corse ама такива трудно ще намериш!
          Еми защото няма и трудно се намират и плюс това са скъпи а пружините на това Браво са APEX 30-9010 Абе ще сложа стойката на амортисьора по-ниско трябва да стане или пък отдолу където се хваща амортисьора ще му направя планка по-високо
          Теоритиците си лаят, голфа си върви!

          Коментар


            #6
            Трябват ми на -60мм. да кажем ама такова чудо за Типо не съм срещал. Мойте и те са ниски, но не са това което ми трябва. Не ми се реже спортна пружина да я съсипвам Пружини ще купувам чисто нови защо викаш трудно ще намера Momo Corse знам, че има джанти ама пружини такава марка не съм виждал
            Теоритиците си лаят, голфа си върви!

            Коментар


              #7
              A да прав си Apex бяха! Heed Auto предлагат такива.. преди година цената с 2 седмици доставка беше 350 лв!
              ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
              // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

              Коментар


                #8
                Executer ти знаеш ли дали амортисьорите на Бравото са по-къси защото сега съм намерил едни на един колега от Ловеч. Да гледах около 350 лева бяха комплекта. Мойте как да разбера с колко свалят колата
                Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                Коментар


                  #9
                  Не не би трябвало да са по-къси! Има спортни газови който са по-къси, но те нови са много скъпи! Има един колега който сега продава във алфа форума такива "1912" му е ника и е от Пловдив. Май им иска към 350 лв за предни и задни!
                  ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                  // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                  Коментар


                    #10
                    Executer написа:
                    Не не би трябвало да са по-къси! Има спортни газови който са по-къси, но те нови са много скъпи! Има един колега който сега продава във алфа форума такива "1912" му е ника и е от Пловдив. Май им иска към 350 лв за предни и задни!
                    1912 знам го Това са Билстаин амортисьори :D
                    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                    Коментар


                      #11
                      Мда те са по-къси от оригиналните!
                      ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                      // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                      Коментар


                        #12
                        Executer написа:
                        Мда те са по-къси от оригиналните!
                        Стеблата малко са по-къси но те не влияят на височината а просто ще стане по-твърда колата
                        Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                        Коментар


                          #13
                          Да принципно е так, височината на колата зависи най-много от пружините, но като стеблата са по-къси за да закачиш амортесиора към тампона пружината се сгъва повече и от там идва намаляването на височината .. с малко, но пак намалява!
                          ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                          // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                          Коментар


                            #14
                            Executer написа:
                            Да принципно е так, височината на колата зависи най-много от пружините, но като стеблата са по-къси за да закачиш амортесиора към тампона пружината се сгъва повече и от там идва намаляването на височината .. с малко, но пак намалява!
                            Повече от 1 пръст ако намаля височината ще ми опира в калника като завия :D Не знам само каква марка са ми пружините червени са на цвят така купих колата с тях амортисьорите са оригиналните Monroe
                            Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                            Коментар


                              #15
                              Е тогава защо искаш да я сваляш още? Иначе monroe не са оригинални за типо! Трябва да са или boge или една друга италианска фирма дето и забравих името... ако не са значи са сменяни!
                              ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                              // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                              Коментар

                              Working...
                              X