Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изчезнаха спирачките.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изчезнаха спирачките.

    Колеги, сутринта ми се обади жената с новината че изведнъж колата останала без спирачки. Изминала е около 5-6 км без проблеми и точно в циганската махала на бул."Константин Величков"усетила че педала потъва до долу. Накарах я да продължи много бавно и да спира със ръчната за да стигне до работа и да извади колата от "Зоната на Здрача" . Чак слетобед ще мога да отида да видя какво става но до тогава дайте идеи каква може да е причината да стане изведнъж. Преди години със темпрата ми се случи нещо подобно но беше поради интензивно използване на спирачките и може би беше кипнала течноста.
    Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
    2000г.
    Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

    #2
    Според мен най-вероятно е да се е спукал маркуч.
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Ами на мен ми хрумва примерно спукано уплътнение на някое от спирачните цилиндърчета и изтекла спирачна течност. Огледай дали някоя от гумите не е омазнена от вътрешната страна. Виждал съм как течността изтича от такова спукване буквално за 10-15 метра и оствя доста сочна следа на пътя. Предната гума беше цялата в спирачна течност. Прегледай и спирачните маркучи да не се е пукнало някое-пак трябва да има мазно по него. За друго не се сещам дето да омекне така рязко педала и да изчезнат спирачките.
      Fiat Bravo 1.8 GT, 1996 г.

      Коментар


        #4
        Не успях да накарам жена ми да види на място дали има спирачна течност защото беше доста разтроена и уплашена. Кам обед ще ходя и ще я огледам. Само се надявам да не е вакум помпата че глех цена около 150 лв. Възможно ли е ако е помпата изведнъж да изчезнат спирачките?
        Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
        2000г.
        Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

        Коментар


          #5
          маркуч или тръбичка, светнала ли е лампата за липса на течност на таблото?
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            За сега и аз не знам нищо повече. Като отида ще видя за какво става въпрос.
            Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
            2000г.
            Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

            Коментар


              #7
              Ако са докрай износени някои накладки може да е излязло някое буталце от цилиндъра.
              BRAVA TD100 ELX `98

              Коментар


                #8
                Накладките са нови. Оказа се спукан десен преден маркуч на спирачките и е изхвърлило цялата спирачна течност. Маркучите изглеждаха добре и не бяха напукани. Сега смених и двата предни а скоро ще сменя и задните. Благодаря на всички които даваха идеи.
                Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
                2000г.
                Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

                Коментар

                Working...
                X