Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на спирачни маркучи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на спирачни маркучи

    След като отидох да ми прегледат ходовата част, маняка ми каза, че ми били доста нацепени спирачните мъркучи. Събирам всякаква информация по смяната, и закупуването. Продават ли се някакви комплекти, или се купува мъркуч на метър? Някакво инфо за смяната търся, и така Благодаря ви предварително
    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

    #2
    По около 10-12 лева е бройката.Смяната е малко играчка заради обезвъздушаването и риска да си заоблиш тръбичките или щуцерите.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #3
      то най-добре и задните да сменя, едвали са по добре. Другото което се сетих е някой да ми каже ред за обезвъздушаване.
      Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
      Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

      Коментар


        #4
        Преди да почнеш да развиваш маркучето от тръбичката,почисти хубаво мизерията и не използвай гаечно ключе за тръбичката,ще я замажеш веднага.С клещи тип "гарга" или "човка" (викат им различно),хващаш хубаво и стискаш с всичка сила.Ако пръснеш предварително 2 пъти с WD40 ще се отвие доста по лесно.Успех.
        Fiat Tipo
        Corsa b комби !

        Коментар


          #5
          pecata написа:
          Преди да почнеш да развиваш маркучето от тръбичката,почисти хубаво мизерията и не използвай гаечно ключе за тръбичката,ще я замажеш веднага.С клещи тип "гарга" или "човка" (викат им различно),хващаш хубаво и стискаш с всичка сила.Ако пръснеш предварително 2 пъти с WD40 ще се отвие доста по лесно.Успех.
          Да и бих добавил да се използва качесвен ключ, защото ментетета са меки, а и се получава голям луфт между тях и това, което искате да развиете.
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            и не си купувай маркучи от АлександърАутопреди време бях взимал за Браватаслед 3 месеца бяха по-напукани от старите
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              Задни маркучи са отврат за смяна, имам чувството че са направени от рециклирани кутийки от бира- само да ги погледнеш и са се омазали. На Бравото съм сменял един заден (другия упорито отказа да се развие) ,а преди време на Мареата 4-та маркуча. Като качествена марка за гумени изделия според мене е Akron-Malo, тампоните на амортисьорите ми са такива, биалетките и спирачните маркучи.
              Фиат Крома 1.9 16v+
              Фиат Браво 1.6 16v
              Фиат Мареа 1.6 16v

              Коментар


                #8
                благодаря колеги. не съм предприел смяната още, но трябва да го правя скоро така, че ако има нещо пак ще питам
                Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                Коментар

                Working...
                X