Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Амортисьори Optimal - мнения

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    4api написа:
    Колеги втора година и 15000к съм с ОПТИМАЛ, отзад и няма проблем...
    Аз пък имам проблеми с тази марка,левият заден амортисьор не можа да изкара 9000км.
    Fiat Brava 1.6 16v 97г.
    Citroen C4

    Коментар


      #32
      Здравейте! Днес си сложих на мойто Типо втора ръка Оптимал газови от една Алфа. Видимо са добри. Малко твърдо вози, но съм минал само няколко километра с тях. След време ще драсна пак да си кажа мнението.

      Коментар


        #33
        Колеги и аз сигурно ще се спра на КОФАП...за Пунтото 1.7тд, но се чудя газови или маслени?
        Fiat Punto 1.7TD 1997/10/

        Коментар


          #34
          на мен в един сервиз ми сложиха такива предни , единия протече още на втората седмица другия още държи ама кои го знае до кога . Аз не съм доволен.На всичкото отгоре сега ми предлагат пак такива на по висока цена уж били читави но аз ги отказах веднага иде ми да прегриза волана от яд тия ’’маистори’’ направо се габаркат с мен
          Fiat Punto 1.1

          Коментар


            #35
            crazyjoe написа:
            Колеги и аз сигурно ще се спра на КОФАП...за Пунтото 1.7тд, но се чудя газови или маслени?
            Колега, всичко зависи какво очакваш от амортисьора. При евтините марки, ГАЗОВИ е синоним на ДВОЙНОДЕЙСТВАЩИ. Което от своя страна, означава че ще возят много по-твърдо от МАСЛЕНИТЕ (Едностранно действащи). Ако си ползваш колата нормално, ти препоръчвам да си сложиш Маслени, за да ти вози автомобила нормално по нашите калдаръмени пътища. Ако пък караш по-спортно и искаш автомобила да е по-стабилен в завои при високи скорости , избери газови. Това е . Иначе, технология с газ под налягане е по-добрата, но малко марки предлагат варианти ГАЗОВИ, ЕДНОСТРАННОДЕЙСТВАЩИ. Което е най-подходящо за България. Ако можеш да си позволиш, вземи BILSTEIN....
            FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

            Коментар


              #36
              оптимал са пълни боклуци.в момента карам с такива и за 2 години са долу.а тампоните на задните се скъсаха още на първата година.
              fiat bravo 1.6 16v gt
              fiat marea 1.9 8v jtd
              fiat punto 1.7 td
              fiat marea 1.6 16v

              Коментар

              Working...
              X