Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колеги помагайте относно спирачни апарати - Фиат Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колеги помагайте относно спирачни апарати - Фиат Брава

    Значи проблвма идва от спирачните апарати или по точно от Водачите ... пробвах със Тефлонова лента но нищто не стана . някой може ли да помогне ? ходих в 3 магазина и в 3-те магазина ми казаха че нямат Водачи и Тези гумички за Спирачните апарати ....Редактирано заглавие.Модераторски екип на fiat-bg.org.

    #2
    Няколко теми по-надолу:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...Маншони и аз не успях да намеря лесно но е добре да провериш дали проблема е от водачите или от отворите в апаратите.Щото ако са разбити отворите, смяната на водачите няма да има голям ефект а от друга страна не са евтини...
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    Коментар


      #3
      Re: Колеги помагайте относно спирачни апарати - Фиат Брава

      zlobarchestz написа:
      Значи проблвма идва от спирачните апарати или по точно от Водачите ... пробвах със Тефлонова лента но нищто не стана . някой може ли да помогне ? ходих в 3 магазина и в 3-те магазина ми казаха че нямат Водачи и Тези гумички за Спирачните апарати ....Редактирано заглавие.Модераторски екип на fiat-bg.org.
      Колега не са неоткриваеми водачите и маншончетата, които търсиш. Дай малко повече информация за колата- двигател, година на производство, номер на шаси ако може. Цената на к-т маншончета и О-пръстени за спирачните буталца са около 20лв на спирачен апарат. Водачите са около 25лв бройката.
      ex. Fiat Marea 1.6 16V
      ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
      Lancia Kappa 2.0 VIS

      Коментар


        #4
        Re: Колеги помагайте относно спирачни апарати - Фиат Брава

        packo84 написа:
        ... Водачите са около 25лв бройката.
        Добре де... извинявайте, че се намесвам, но защо са толкова скъпи? В крайна сметка това е малко по-странен болт с имбусна глава и нищо повече? На стругар за 25лв. ще се направят комплект водачи. А иначе, който търси водачи и може да си позволи да ги свали от колата и да обикаля с тях по магазините бих го посъветвал да погледне този сайт: http://euroboltbg.com/index.php?o=pr...ist&group_id=2 От същото място може да си купите пробка за картера за 10-15% от цената и в магазина.
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Никога не съм твърдял, че цените на тези водачи и това, което се води ремонтен к-кт (водач + маншон) има нещо общо със здравия разум...За въпросния к-кт ми искаха 70лв в Т&N Car а цената само на водача е цитирана по-горе.Пак да спомена, че тези неща са 1:1 еднакви с тези на Audi 80 а и предполагам голяма част от VAG Group.И съм 99% сигурен, че се намират на поне 1/2 от тази цена.А за стругар не съм сигурен, че ще свърши добре тази работа - имат малко специфична форма, особено в частта на маншона.Или поне аз няма да седна да го правя 1:1 за по-малко от 10лв - играчка си е...
          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

          Коментар


            #6
            Някой ако иска спирачни апарати от Браво 1.6 за 20лв. общо да идва и да ги отнася. Без накладките са вече.http://photo-zona.net/images/user315...ir.aparati.JPG
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #7
              Ще можете ли да ме упътите , от къде да си купя водачи за задни дискови апарати? Предполагам , че там където има и ремонтни комплекти или греша?И още нещо: моля за съвет, как да измъкна блокирало стебло на именно такъв водач, за съжаление счупено
              Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
              Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
              http://www.keepfighting.ms

              Коментар


                #8
                Jimy написа:
                Ще можете ли да ме упътите , от къде да си купя водачи за задни дискови апарати? Предполагам , че там където има и ремонтни комплекти или греша?И още нещо: моля за съвет, как да измъкна блокирало стебло на именно такъв водач, за съжаление счупено
                С много яко нагряване (изгаря ръждата,преди това една малка дупка в средата за да можеш да навиеш метчик и да дърпаш.п.п.Цените на водачите са по 6-8лв по магазините на Симеон,още не съм виждал по 20 и кусур лева.И да ги смените няма файда,износват се леглата в които влизат.
                Fiat Tipo
                Corsa b комби !

                Коментар

                Working...
                X