Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се отварят барабаните на типо ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се отварят барабаните на типо ?

    Колеги ако знаете как се отварят отзад барабаните на типото моля помогнете, че почупих отверките и не става Предварително благодаря на всички Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

    #2
    Като начало отпусни жилото на ръчната откъм лоста!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Vladim написа:
      Като начало отпусни жилото на ръчната откъм лоста!
      Да колега беше отпуснато жилото и барабана се въртеше но не знам как се сваля
      Теоритиците си лаят, голфа си върви!

      Коментар


        #4
        играеш му 1-2 чука и се отваря. (не си прая майтап )
        Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
        Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

        Коментар


          #5
          reter написа:
          играеш му 1-2 чука и се отваря. (не си прая майтап )
          Колега не знам кое да развия за да го извадя чука ми е ясен
          Теоритиците си лаят, голфа си върви!

          Коментар


            #6
            Valiosport написа:
            reter написа:
            играеш му 1-2 чука и се отваря. (не си прая майтап )
            Колега не знам кое да развия за да го извадя чука ми е ясен
            2-те шипчета (ако мога така да ги нарека) които ти помагат да си нанижеш джантата. развиваш с ключето и бой с чука
            Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
            Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

            Коментар


              #7
              Или барабана има фиксаторни винтчета, или го държи голямата гайка по средата. Ако тези неща са отвити е възможно барабаните да имат ръб и да се задържат от накладките. Тогава вече ако не се освобождават накладките през някой отвор, става трудно и ваденето им е съпроводено обикновено със счупване на нещо.
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #8
                Ок колеги ще пробвам и ще пиша какво е станало Мерси на всички :D
                Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                Коментар


                  #9
                  Здравей,колега.Ако все още не си изпочупил защитните ръбчета или,не дай боже,самите барабани,пробвай това:След като си свалил колелото развии двата водача./шипчета/.Погледни каква им е резбата и си намери два болта със същата.Нужно е да са дълги,толкова че да подпрат на главината и да има достатъчно резба да избута барабана.Навиваш равномерно и почукваш ЛЕКО.Това са ми спомените от преди 2 години.Има малка вероятност да си има други дупки,специално за целта,ама малко ми се губи... Все пак надявам се,че си ме разбрал,какво имам впредвид.успехп.с.Щом не излиза ше е проблем и да регулираш при слагането.Свали ръба на барабана преди монтажа.
                  ===============================
                  // ..."Денят не си личи по сутринта"... //
                  ===============================

                  Коментар


                    #10
                    dzvera написа:
                    Здравей,колега.Ако все още не си изпочупил защитните ръбчета или,не дай боже,самите барабани,пробвай това:След като си свалил колелото развии двата водача./шипчета/.Погледни каква им е резбата и си намери два болта със същата.Нужно е да са дълги,толкова че да подпрат на главината и да има достатъчно резба да избута барабана.Навиваш равномерно и почукваш ЛЕКО.Това са ми спомените от преди 2 години.Има малка вероятност да си има други дупки,специално за целта,ама малко ми се губи... Все пак надявам се,че си ме разбрал,какво имам впредвид.успехп.с.Щом не излиза ше е проблем и да регулираш при слагането.Свали ръба на барабана преди монтажа.
                    Колега много ти благодаря за изчерпателния отговор за щастие още не съм отварял барабаните, но утре ще ги отворя по описания начин ... да разбрах те какво имаш в предвид колега Поздрави
                    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                    Коментар

                    Working...
                    X