Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скърцане на задни амортисьори

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скърцане на задни амортисьори

    Здравейте.От известо време на сам имам сл едният проблем.При каране в неравности ми се появи едно постоянно скърцане от задната част на колата .Погледнах амортисъорите но са добре нито са изпуснали нито има следи от масло нито при натоварване клякат.Някакви гумени уплатнения или маншони имат ли според вас и какво е решението.Благодаря предварително.
    предишна:Фиат Брава-1.2 16V-малък двигател малки емоции-голям разход
    Настояща: Алфа Ромео 156 2.4 JTD 140 h.p.-върхът на сладоледа

    #2
    Колегаи аз имах скърцане но не е от амортисиорите,а от металните щипки които захващат задната седалка за купето....Откопчаи седалката и виж кво е положението преди да даваш грешни пари по сервизи...

    Коментар


      #3
      скърцането

      Мерси колега довечера като се върна от работа ще пробвам, но се съмнявам да е това проблема.Скърцането идва и когато колата е изгасена и някой път седна по рязко и по от високо на шофъорската седалка и се чува поскърцването апък съм 90 кг все пак не 190 така, че дано да е от това все пак ще поразгледам довечера..
      предишна:Фиат Брава-1.2 16V-малък двигател малки емоции-голям разход
      Настояща: Алфа Ромео 156 2.4 JTD 140 h.p.-върхът на сладоледа

      Коментар


        #4
        Колега не е нужно колата да работи....Скърцането си го има(аз бях луднал)...дори като вдигам на крик предната гума пак скърцаше...и все пак пиши по въпроса че ми е интересно...

        Коментар


          #5
          Re: Скърцане на задни амортисьори

          syfer написа:
          Здравейте.От известо време на сам имам сл едният проблем.При каране в неравности ми се появи едно постоянно скърцане от задната част на колата .Погледнах амортисъорите но са добре нито са изпуснали нито има следи от масло нито при натоварване клякат.Някакви гумени уплатнения или маншони имат ли според вас и какво е решението.Благодаря предварително.
          Не винаги амортисиорите омасляват когато се прецакат!

          Коментар


            #6
            скърцането

            Не само омасляването.....задницата не е клекнала нито хлопа вози си както преди леко твърдо.с една дума не са амортисъорите по скоро някои техни уплатнения или тампони ли не знам.
            предишна:Фиат Брава-1.2 16V-малък двигател малки емоции-голям разход
            Настояща: Алфа Ромео 156 2.4 JTD 140 h.p.-върхът на сладоледа

            Коментар


              #7
              колега и моито пунто мк2 скърца като го разклатя закарах го на канала и раздрусах моста единият танпон при мен скърца но не е фатално няма луфтове и други проблеми тамисалта ми е погледни ги и твоите
              Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

              Коментар


                #8
                4api написа:
                Колегаи аз имах скърцане но не е от амортисиорите,а от металните щипки които захващат задната седалка за купето....Откопчаи седалката и виж кво е положението преди да даваш грешни пари по сервизи...
                За кои щипки става въпрос колега? Аз имам едно отвратително скърцане като завивам на задна, даже и вече отчетливо се чува при движение и ме побърква. А чувам , че идва от там някъде. Не е от кората на багажника - махах я.
                Браво 1.6 16v 1996
                Рено Лагуна 2 1.9 dCI.

                Коментар


                  #9
                  скърцането

                  Според мен скърцането си е баш от ходовата част одзаде.Въпроса е от къде.със сигурност не е седалки, щипки и кората на багажника.Явно е характерен проблем който се появява защото приятелката ми има абсолютно същата кола като моята само, че БРАВО и при нея взе да се появява само, че е в по ранен стадий.Скоро ще ходя при един мой познат който ми подръжа колата и като я разглоби ще се види.Но странното е , че като я натискам од заде все едно проба дали са изпуснали амортисъорите няма скърцане.скърцането е само като се движа или като седна на мястото си и тогава се чува одзаде гадното скърцане.
                  предишна:Фиат Брава-1.2 16V-малък двигател малки емоции-голям разход
                  Настояща: Алфа Ромео 156 2.4 JTD 140 h.p.-върхът на сладоледа

                  Коментар


                    #10
                    Колеги....откачете облигалката задната седалка и я дръпнете напред....

                    Коментар

                    Working...
                    X