Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

хлопа ужасно отзад

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    хлопа ужасно отзад

    Значи първо се извинявам,че пускам нова тема,но писах вече в две или три чужди по моя проблем и отговор никакътв,никакви предположения,затва пускам нова тема.Проблема ми е,че започна да хлопа много,ужасно гадно отзад,звука е като удар от метал в метал и се получава само при минаване през неравности или резки завои с по висока скорост. Чук предпложение от "задните седалки" до "лагери" и "амортесиори"...Дайте някакви предположения,ще изслушам всеки. Хлопането не е постоянно ,но напоследък се чува все по-често...понякога с километри ,пже да не се чува нищо,но като почне и става освен нетърпимо имного притеснително. Мислех да я вкарам в бокса,майстора ми да види какво и е,но като нямам пари сега да правя нещо...Ще пообиколя Б-я сега(затова се готвя поне) и ще стискам зъби,да не се преебе нещо по пътя...Дайте идеи какъв може да е проблема и колко сериозни могат да са последствията ако се кара така още някой друг километър...да речем 500-600
    ex.Мареа ТД100

    #2
    И все пак не са ли лагери? Погледни и тампоните на задния мост. А също така и да не би случайно тръбите и ауспусите да опират в купето.
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      и да погледна колега,не мога да разбера нищо сам имам си човек,на който имам доверие ,но ще му закарам колата като имам пари да оправи направо,няма файда така да му я нося само за да диагностицира...за да погледне няма да иска да ми вземе пари,а аз не мога така...ако имах средствам,направо му я карам и я прави,но понеже нямам,затова питам тук,ако са лагери или тампони мога ли да я карам така още малко?
      ex.Мареа ТД100

      Коментар


        #4
        paralesa написа:
        и да погледна колега,не мога да разбера нищо сам имам си човек,на който имам доверие ,но ще му закарам колата като имам пари да оправи направо,няма файда така да му я нося само за да диагностицира...за да погледне няма да иска да ми вземе пари,а аз не мога така...ако имах средствам,направо му я карам и я прави,но понеже нямам,затова питам тук,ако са лагери или тампони мога ли да я карам така още малко?
        Ако колата ти е фиат марея уикенд виж си регулировката на ключалките на вратата на багажника-на мене така ми тракаше в неравностите,но с регулировка се оправиха нещата.
        Фиат марея уикенд 1.9ТД100

        "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

        Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

        Коментар


          #5
          paralesa написа:
          и да погледна колега,не мога да разбера нищо сам имам си човек,на който имам доверие ,но ще му закарам колата като имам пари да оправи направо,няма файда така да му я нося само за да диагностицира...за да погледне няма да иска да ми вземе пари,а аз не мога така...ако имах средствам,направо му я карам и я прави,но понеже нямам,затова питам тук,ако са лагери или тампони мога ли да я карам така още малко?
          Всичко е много относително... Първо не е ясно, какво точно клопа и второ не е ясно, колко още мислиш да я караш преди да вземеш мерки. "Още малко" за някои е един ден, за други година, за трети десет секунди! Не можем да гадаем, колега...
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            мисля,че казах в началото ,че трябва да мина към 600 км и питам ако са лагери какво може да се случи и ако ако са тампони какво може да стане?
            ex.Мареа ТД100

            Коментар


              #7
              paralesa написа:
              мисля,че казах в началото ,че трябва да мина към 600 км и питам ако са лагери какво може да се случи и ако ако са тампони какво може да стане?
              Не съм във Търново иначе бих ти направил една безплатна диагностика и да ти намеря проблема.Застани зад колата и обърни внимание дали са разкрачени колелата настрани може и да снимаш да я видим.Ако не е разкрачена клати задницата нагоре надолу у обърни внимание дали тропа.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Гледах вече това,бях чел тук някъде,не ми се вижда разкрачена...клатил съм я,трябва да е доста рязко,за да се чуе нещо,а това с ръце трудно се постига....общо взето се чува звука само при резки разклащаня в движение...затова си мисля,че може би са лагери,все пак почти не се чува нищо при спряла на място Надявам се да изкара така до морето и после малко до кърджалийско и се прибирам,като се прибера,ако останат пари ще правя,ако не ще събирам и пак в бокса Благодаря за помощта и изказаните мнения,знам,че така от разстояние диагностика е невъзможна...
                ex.Мареа ТД100

                Коментар


                  #9
                  Малко глупаво предположение от моя страна но, може да имаш скъсани гумените носачи които държат тръбите и ауспуха и те да ти опират в купето
                  Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                  Коментар


                    #10
                    въобще не е глупаво, ами си е много вероятно тампони се казват :P
                    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                    Коментар


                      #11
                      ще взема да я кача на един "истакан" или както там се казва,има такова чудо наблизо и да погледна да не е някоя тъпотия...но все се съмнявам ,че е или лагер и тампони на задния мост,защото лопането се увеличава и става нетърпимо когато е силно натоварена отзад
                      ex.Мареа ТД100

                      Коментар


                        #12
                        paralesa написа:
                        ще взема да я кача на един "истакан" или както там се казва,има такова чудо наблизо и да погледна да не е някоя тъпотия...но все се съмнявам ,че е или лагер и тампони на задния мост,защото лопането се увеличава и става нетърпимо когато е силно натоварена отзад
                        Докато се чудиш щеше да прескочиш до сервиза преди гробищата в дясно при Stenli и Jack Daniels няма да ти смъкнат кожата от гърба за едно поглеждане след качване на подемника.А като се установи какво ти си прецени дали ще почака или не.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #13
                          Задни тампони Fiat Stilo Multiwagon

                          Здравей колега, ако караш стило аз имам същия проблем .. и след много ровене в интернет до това стигнах: http://www.fiatforum.com/stilo-guide...on-bushes.html . Явно е доста срещан проблем при стилото, в доста форуми бяха писали за него. Моята досега я качвах веднъж на канал за да проверя амортисьорите, бяха си наред. Окачването и е доста опростено и си мисля, че то друго просто няма какво да тропа така. В събота живот и здраве ще я ремонтирам. Дано съм помогнал. Поздрави!

                          Коментар


                            #14
                            Re: Задни тампони Fiat Stilo Multiwagon

                            neonglow написа:
                            Здравей колега, ако караш стило аз имам същия проблем .. и след много ровене в интернет до това стигнах: http://www.fiatforum.com/stilo-guide...on-bushes.html . Явно е доста срещан проблем при стилото, в доста форуми бяха писали за него. Моята досега я качвах веднъж на канал за да проверя амортисьорите, бяха си наред. Окачването и е доста опростено и си мисля, че то друго просто няма какво да тропа така. В събота живот и здраве ще я ремонтирам. Дано съм помогнал. Поздрави!
                            Не кара Стило ,а Мареа Уикенд.
                            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                            Коментар

                            Working...
                            X