Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ABS Въпрос!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ewing написа:
    .... и един съвет ако позволите. недейте си игра със спирачната ситстема. прекалено важна е. спасява животи. по добре продай колата и вземи с фабричен АБС.
    Съгласен съм!Malone лесно можеш да направиш така, че да контролираш АБС-а. Едно ключе от бушона прекарваш и готово! Но все пак знай, че контролера си прави и му требва време, а няма гаранция че нещо няма да се бъгне...
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #17
      аз пък си мислех друг вариянт. не е ли по-добре да се разкачасамо някой от датчиците на колелата. така АБСа ще си има напрежение, няма да му се бъркаме в токовете, а просто той нема да се активира поради дефект (който съзнателно сме направили) от датчика. и когато наближи зимният сезон включвае датчика и воала. макар че като се замисля....да не би да се бъгне нещо ако стои половин година с откачен датчик.
      Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
      182A4.000 IAW49F
      LPG - Lovato EasyFast
      ----------------------------
      "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

      Коментар


        #18
        Ewing написа:
        аз пък си мислех друг вариянт. не е ли по-добре да се разкачасамо някой от датчиците на колелата. така АБСа ще си има напрежение, няма да му се бъркаме в токовете, а просто той нема да се активира поради дефект (който съзнателно сме направили) от датчика. и когато наближи зимният сезон включвае датчика и воала. макар че като се замисля....да не би да се бъгне нещо ако стои половин година с откачен датчик.
        И така става. Аз дълго време карах без един датчик така, че няма проблем
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #19
          KrAs написа:
          Чисто глупав въпрос защо аджеба ти е него АБС? Аз се чудя да взема да го спра то не се трае спираш по пресечена местност и тоя те рита като улав и изобщо не спираш, единствената кирия от него я виждам на лед ама си трябват и хубави гуми. Та аз съм глупав просветлете ме вярно че абс-а не е направен за нашите пътища но мога да закарам който искате от вас на едино надолнище на което докато погалите спирачката и абса почва
          А възможно ли е след като имам АБС(поне като отворя капака се вижда), но на таблото не свети индикатора за АБС, все пак той да работи? Или само и единствено когато ти светва индикатора при палене, то значи че със сигурност работи?

          Коментар


            #20
            Viiipeer написа:
            А възможно ли е след като имам АБС(поне като отворя капака се вижда), но на таблото не свети индикатора за АБС, все пак той да работи? Или само и единствено когато ти светва индикатора при палене, то значи че със сигурност работи?
            Лесно се разбира дали АБС-а работи. Намери някой прашен участък и спри рязко. Ако ти работи АБС-а ще усетиш едни почукващи импулси в педала. Ако колелата ти блокират значи не работи. Пак казвам, че обикновено при неработещ АБС продавачите нарочно откачат индикатора. На някои по-стари табла индикацията е крушка, може просто да е изгоряла.
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #21
              Vladim написа:
              Viiipeer написа:
              А възможно ли е след като имам АБС(поне като отворя капака се вижда), но на таблото не свети индикатора за АБС, все пак той да работи? Или само и единствено когато ти светва индикатора при палене, то значи че със сигурност работи?
              Лесно се разбира дали АБС-а работи. Намери някой прашен участък и спри рязко. Ако ти работи АБС-а ще усетиш едни почукващи импулси в педала. Ако колелата ти блокират значи не работи. Пак казвам, че обикновено при неработещ АБС продавачите нарочно откачат индикатора. На някои по-стари табла индикацията е крушка, може просто да е изгоряла.
              А няма ли риск за спирачките, като спра рязко, смисъл да ги повредя?

              Коментар


                #22
                Viiipeer написа:
                А няма ли риск за спирачките, като спра рязко, смисъл да ги повредя?
                Шегуваш ли се?
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар

                Working...
                X