Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шум от предните спирачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Шум от предните спирачки

    Здравейте колеги,Имам следния проблем при натискане на педала на спирачката се чува странен шум като стържене от износено феродо от предните спирачки. Това обаче не се получава винаги. Накдадките са сичитави и дисковете са гладки без надирания по тях. Усещането и шума са все едно , че сработва ABS но не се усеща на педала. Също така и лампата на ABS ми свети. Автомобила е Marea 1.8 HLX.От какво може да се получава този шум?
    Fiat Marea 1.8 HLX

    #2
    Може да е от попаднал прахаляк междду диска и феродото. А това че ти свети лампата на АВS-а, означава че има проблем, най вероятно не работи
    FIAT Marea ex
    FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

    Коментар


      #3
      Re: Шум от предните спирачки

      Това го прави дори когато съм карал повече време. Чува се буквално като стържене по дисковете при натиск на педала.
      Fiat Marea 1.8 HLX

      Коментар


        #4
        Re: Шум от предните спирачки

        tedodimov написа:
        Това го прави дори когато съм карал повече време. Чува се буквално като стържене по дисковете при натиск на педала.
        А, кога започна да ти свети лампата на АБС-а? Преди да се появи този шум, или след това?
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Re: Шум от предните спирачки

          Ами тя си светеше още като я купих. Но сутрин като сапаля двигателя и потегля си изгасва после по някое време светва. Интересното е , че дори да не свети лампата пак от време на време стърже.Иначе колата си спира но шума е дразнещ.
          Fiat Marea 1.8 HLX

          Коментар


            #6
            Re: Шум от предните спирачки

            tedodimov написа:
            Ами тя си светеше още като я купих. Но сутрин като сапаля двигателя и потегля си изгасва после по някое време светва. Интересното е , че дори да не свети лампата пак от време на време стърже.Иначе колата си спира но шума е дразнещ.
            Колега Vladim ,попита ме нещо което е свързано с ABS и има отношение към въпроса ми?
            Fiat Marea 1.8 HLX

            Коментар


              #7
              Re: Шум от предните спирачки

              tedodimov написа:
              Колега Vladim ,попита ме нещо което е свързано с ABS и има отношение към въпроса ми?
              След, като индикацията ана АБС-а ти свети това означава, че той не работи. Така, че не го включвай във възможните причини за шума. Все пак заложи на накладки и дискове. Например накладките може да са смотана марка, или да са се изпекли. Повечето накладки са по-шумни, когато са студени. При мен например са шумни гумите, като спирам се чува едно жужене, все едно се въртят 100 зъбчатки
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                Re: Шум от предните спирачки

                Vladim написа:
                Повечето накладки са по-шумни, когато са студени. При мен например са шумни гумите, като спирам се чува едно жужене, все едно се въртят 100 зъбчатки
                Я кажи с какви накладки си, че от както сложих дискове Брембо с накладки Steinhof и при мен се получава такова стържене от време на време....Другият вариант е да попада прах, както каза колегата....така като се замисля това ми се случва по-често от както съм със алуминиевите джанти....а те са с по-големи отвори и наистина може да попадат някакви песъчинки.
                Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                Коментар


                  #9
                  Re: Шум от предните спирачки

                  Geraka написа:
                  Я кажи с какви накладки си, че от както сложих дискове Брембо с накладки Steinhof и при мен се получава такова стържене от време на време....Другият вариант е да попада прах, както каза колегата....така като се замисля това ми се случва по-често от както съм със алуминиевите джанти....а те са с по-големи отвори и наистина може да попадат някакви песъчинки.
                  Накладките и дисковете ми са с марката на твоите накладки Според мен песачинки трудно могат да се мушнат между накладките и диска, просто разстоянието е много малко. С алуминиевите джанти обаче спирачките се охлаждат по-добре!
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...F0%E0%F7%EA%E8
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар

                    Working...
                    X