Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте сервиз за смяна на лагер с АБС.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Препоръчайте сервиз за смяна на лагер с АБС.

    Здравейте, трябва да сменям лагер на предла главина и каренце.Някои може ли да ми препоръча сервиз кадето са правили подобна операция на лагер с АБС.Притеснява ме това че като кажеш на маистор или продавач че лагера е с магнит за АБС и известно време те гледата учудено и леко ти се присмиват. А някои продавачи упорито те убеждават че лагера за 20 лв е твоят лагер, и ще стане без проблем.Казвайте бързо сервиз, че вече ме е страх да карам така, а още повече ме е страх да ида при някои случаен майстор.Поздрави.
    Bravo JTD 105 '98

    #2
    Миии... :D Ти кажи първо купи ли кагера? Защото, ако не си ще ти кажа няколко места откъдето можеш да го купиш без да те гледат, като извънземно. Това ми е добре познато между другото, случвало ми се е. http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=39960А сервиз... във всеки нормален сервиз могат да ти свършат тази манипулация, не е нещо сложно, или специфично освен положението на лагера. Да не вземе някой бунак да го монтира с магнитните сепаратори към главината :D Та аз мога да ти препоръчам сервиз, който е в моя квартал... няма да ти е много удобно май...
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Лагера и карето ги поръчах. Във Вторник казаха че ще ми пристигнат.Кажи в кой квартал си.Аз намерих един на горубляне (близо ми е до работа), човека доста стари главини имаше събрани в една щайга - или е майстор и сменя редовно, или не е и чупи на ред . Имаше си и пресичка.Поздрави.
      Bravo JTD 105 '98

      Коментар


        #4
        mr. Nikoi написа:
        Лагера и карето ги поръчах. Във Вторник казаха че ще ми пристигнат.Кажи в кой квартал си.Аз намерих един на горубляне (близо ми е до работа), човека доста стари главини имаше събрани в една щайга - или е майстор и сменя редовно, или не е и чупи на ред . Имаше си и пресичка.Поздрави.
        Сервиза е в Суха река, но не работят със записване на час, което означава, че или трябва рано сутрин да отидеш, или да висиш и чакаш докато се освободят. Пак повтарям, че във всеки по-голям сервиз имат преса и знаят добре, как сме сменя лагер! Избягвай гаражните майстори за да не стане гаф!
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Днеска го сменихме лагера.И за калпак и ново каренце сложих.115лв карето, и 92 лагера - от Тех-Ко.60 лв смяната на двете.Много се дърпаше докато излезе лагера.
          Bravo JTD 105 '98

          Коментар


            #6
            mr. Nikoi написа:
            Днеска го сменихме лагера.И за калпак и ново каренце сложих.115лв карето, и 92 лагера - от Тех-Ко.60 лв смяната на двете.Много се дърпаше докато излезе лагера.
            Честито! Цените на частите са прилични при положение, че са SKF (нали)! За работа мисля, че можеше и малко по-евтино да излезе при положение, че за да смениш лагера се разглобяват частите, който освобождават карето и е необходомо само махането на маншона и опъването на една зегерка... Но, както и да е, важното е, че си свършил работа и ти се е махнало от главата! А между другото, ако ти се налага смяна на каре от другата страна свиркай! Моето го смених уикенда собственоръчно и вече мога да твърдя, че съм спец! :D Единствено нямам преса, че и лагерите да ги изработвам...
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Да лагера е СКФ, а каренцето ГЛО.Каре намерих и по 90 лв някъква марка рекамбил или нещо такова.Но в интернет пише че тази марка били рециклирани, и се били вкарвали като рециклирани и ги продавали по магазините като нови. И аз мислех че ще е по евтино, и за това ги смених и двете на веднъж. Ама здраве да е.
              Bravo JTD 105 '98

              Коментар

              Working...
              X