Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помогнете!Спирачки на Типо!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помогнете!Спирачки на Типо!

    Здравейте,имам проблем,който излезе,че е по-голям отколкото си мислех!Надявам се някой да може да ми помогне!?!На годишният преглед ми казаха (след няколко теста),че на задно ляво колело не хваща спирачката.Разликата с дясното е в пъти повече!И се започна обезвъздушаване,накладки,цилиндърчета всичко се провери и смени,но ..... проблема си остава!Когато се натовари кола(задния мост),спирачките хващат по-равномерно,пак имат разлика,но не е толкова голяма!Направихме следният опит,BY-PASS дистрибутора на спирачната течност за задният мост и стана!Хващат равномерно!Прблема го намерихме,но не мога да намеря нов дистрибутор!!!В всички магазини ми казват "НЯМАМЕ,НЕ СЕ ПРОИЗВЕЖДА"!Моля за помощ,не ми се иска да слагам втора употреба,та нали мойто е такова )) искам ново!Откъде обаче!Очаквам да ми отговорите или в форума,или на peshu_kmm@abv.bg!Благодаря предварително
    Fiat Tipo 1.4 i.e. SX

    #2
    Ами неща да те плаша.номера на това май е - 7661061 и на сайта http://www.alexander-auto.com/ можеш в раздел резервни части да провериш цената Ама май Типото е по-малко пари.

    Коментар


      #3
      Потърси "типо на части"...
      Fiat Stilo 1.8 16V

      Коментар


        #4
        Моя съвет е директно да махнеш "кантарчето"! Типо 1,4 е с малките барабанчета и те толкова и държат! Няма опасност точно на него да се суркат задните гуми при спиране - това от личен опит! Махай смело!

        Коментар


          #5
          ///// написа:
          Моя съвет е директно да махнеш "кантарчето"! Типо 1,4 е с малките барабанчета и те толкова и държат! Няма опасност точно на него да се суркат задните гуми при спиране - това от личен опит! Махай смело!
          Колега а къде точно седи това кантарче?
          Fiat Tipo
          Corsa b комби !

          Коментар


            #6
            Ето я гадта мръсна! И пак повтарям, че твърдението ми в горния пост се отнася само за типо 1.1 и 1.4 с малките барабани!
            Прикачени файлове

            Коментар


              #7
              ///// написа:
              Ето я гадта мръсна! И пак повтарям, че твърдението ми в горния пост се отнася само за типо 1.1 и 1.4 с малките барабани!
              Ми мойто е 1.4 ама дори зимата на леда задните неискат да завлачат поне малко,как да го разбера тоя боклук дали работи,неква идея ?
              Fiat Tipo
              Corsa b комби !

              Коментар


                #8
                На стенд с "валяци" можеш да премериш спирачното усилие на задната ос! Другия вариант е да видиш дали от пробката на цилиндърчетата излиза спирачна течност! Може да имаш запушени тръби и/или маркучи!

                Коментар

                Working...
                X