Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Голяма мизерия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Голяма мизерия

    Здравейте колеги.Случи ми се идна голама мизерия .Изкърти се едно желязо дето не му знам името и като отида в магазаин за авто части и им обясна какво ми трябва отговорът им е че не са чували за такова нещо.Става въпрос за Фиат Ритмо .За това въпросно желязо е захванат заден ляв амортисьор носач и барабан.Значи влиза амортисьорa в едно като тръба тя се счупи на две.Ако някой може да ми каже как се казава и къде мога да го намера това нещо ще съм му много благодарен. http://vbox7.com/play:20a068c4 качих видео ако някой иска да види как стана това ама клипа като се е конбентирал много се е збъгясъл.Може да се види горе долу
    Не опъвайте ръчни !!! Това само прецаква колата ви!!!

    #2
    По-добре направи една свястна снимка! А тази част само по моргите! Ето тук колегата продава регата на части http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=42864

    Коментар


      #3
      Благодаря за съвета ама ритмото отзад е с независимо окчване смисъл няма заден мост да носачи.Ама няма значение вече то е било от амортисьора ,той се беше скършил долу на захвата.По случайност в един магазин за италиански части беше останал един и го купих. Все пак благодаря за обърнатото внимание
      Не опъвайте ръчни !!! Това само прецаква колата ви!!!

      Коментар


        #4
        Добре ся колата я оправих,нали смених амортисьора ама гумата остана разклечена.По принцип когато я вдигам на крик гумите се събират ама тая поправената във въздуха пак седи разклечена. За тоя проблем ако някой може да помогне ще съм му много благодарен
        Не опъвайте ръчни !!! Това само прецаква колата ви!!!

        Коментар


          #5
          ами незнам как е на твоята кола ама ако се хваща на болт долу виж да не си е заминал болта

          Коментар


            #6
            zoltan88 написа:
            Добре ся колата я оправих,нали смених амортисьора ама гумата остана разклечена.По принцип когато я вдигам на крик гумите се събират ама тая поправената във въздуха пак седи разклечена. За тоя проблем ако някой може да помогне ще съм му много благодарен
            Има един много дълъг болт, който се нанизва през долните уши на амортисьора и външните втулки на носача.Трябва да го избиеш и да видиш да не се е изкривил.
            sigpic
            Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
            475HP 11,5/1,9/191
            YouTube

            Коментар


              #7
              Кофти хич не е кривПък ако е крив не може да мине през всичко това
              Не опъвайте ръчни !!! Това само прецаква колата ви!!!

              Коментар


                #8
                Ами значи новият амортисьор е с малко по-изместени отвори, двата долу на ухото. Ще трябва да разпробиеш горният отвор със свредло +2 или 3мм в зависимост колко трябва да се изправи колелото.Нанизваш по една дебела шайба 2-3мм от всяка страна на ухото на амортисьора и стягаш болта.Гласиш страничният наклон да стане като на другото колело и заваряваш с няколко точки шайбите към амортисьора за да няма вероятност от разместване.Този страничен наклон може да се регулира и с едни шайби на вътрешната ос на носача където се захваща за купето, но там корекцията е много малка.Виж първо захващането на стъблото на амортисьора горе на калника да не се е откъснало нещо.
                sigpic
                Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                475HP 11,5/1,9/191
                YouTube

                Коментар


                  #9
                  Благодаря ти за съвета. Аз това и ще направя.Просто търсих някви други варианти преди да предприема това,за да не излезе че можело да се мръдне някаде на някаде
                  Не опъвайте ръчни !!! Това само прецаква колата ви!!!

                  Коментар


                    #10
                    Бал съм му майката.В петък отивам да купа още едно ритмо.Така поне няма да мисля от къде да си намера части, чиста работа
                    Не опъвайте ръчни !!! Това само прецаква колата ви!!!

                    Коментар


                      #11
                      zoltan88 написа:
                      Бал съм му майката.В петък отивам да купа още едно ритмо.Така поне няма да мисля от къде да си намера части, чиста работа
                      ти си изрод бре. чак нямаш право
                      FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

                      Коментар

                      Working...
                      X