Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Само ментажки накладки ли продават?!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Само ментажки накладки ли продават?!?

    Колеги,Давайте идеи за предни накладки, че не се издържа вече! Карах със Simer - загряват, прегряват, постоянно бях в ужас! Купих си Ferodo, някъв нов продукт били, за спортно каране, издържали на високи температури... 130 лв.! Дааа, наистина, само един път ми прегряха, ама бяхме 5-ма по 90 кила в колата . Тук идва едно голямо НО, изкараха ме САМО 6 месеца (около 7-8000 км). Не мога да си позволя този лукс (т.е мога, но не искам. Поне година да изкарваха...). Преди 1 седмица сложих някви Woking T, с надеждата за добър компромис между горе споменатите марки. Е да, ама НЕ! Тъкмо се прибирам и още ми треперят краката! На 2-рото спиране от 100-0 км/ч (една GSI-ка ме гонеше) ИМАШЕ ИЗНЕНАДААА! Спирам трудно, ВНИМАВАЙ! Добре, че винаги си оставям запас... И нямат оправяне, загреят ли един път КРАЙ и смърди, та се не трае! По-зле са и от Simer-а, а са два пъти по-скъпи!Ух.., олекна ми Приемам всякакви предложения Незнам и къде да търся вече. В Евро 07 продават само Simer and Ferodo, в Косер - само Woking. Казаха ми, че АТ били добри, но не се предлагали за Fiat/Alfa.Това е 98687690 тема за накладки, ако не се понрави на Шефовете, нека я затрият :D
    Fiat Bravo 80 16V

    #2
    Аз съм много доволен от Trusting - бях ги взел също от Евро 07 и карах с тях към 30 000 километра, преди да сменя дисковете, които бяха доста наръбени. От накладките имаше още 5-6 милиметра.
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

    Коментар


      #3
      Едни Permafuse при мен издържаха около 3000км...сегашните са феродо, и са на около 1000, по-малко са изтъркани от тези предните като бяха на толкова, ще видим. Не са спортни или нещо такова, но си коват ок.
      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        Re: Само ментажки накладки ли продават?!?

        kondov написа:
        Колеги,Давайте идеи за предни накладки, че не се издържа вече! Карах със Simer - загряват, прегряват, постоянно бях в ужас! Купих си Ferodo, някъв нов продукт били, за спортно каране, издържали на високи температури... 130 лв.! Дааа, наистина, само един път ми прегряха, ама бяхме 5-ма по 90 кила в колата . Тук идва едно голямо НО, изкараха ме САМО 6 месеца (около 7-8000 км). Не мога да си позволя този лукс (т.е мога, но не искам. Поне година да изкарваха...). Преди 1 седмица сложих някви Woking T, с надеждата за добър компромис между горе споменатите марки. Е да, ама НЕ! Тъкмо се прибирам и още ми треперят краката! На 2-рото спиране от 100-0 км/ч (една GSI-ка ме гонеше) ИМАШЕ ИЗНЕНАДААА! Спирам трудно, ВНИМАВАЙ! Добре, че винаги си оставям запас... И нямат оправяне, загреят ли един път КРАЙ и смърди, та се не трае! По-зле са и от Simer-а, а са два пъти по-скъпи!Ух.., олекна ми Приемам всякакви предложения Незнам и къде да търся вече. В Евро 07 продават само Simer and Ferodo, в Косер - само Woking. Казаха ми, че АТ били добри, но не се предлагали за Fiat/Alfa.Това е 98687690 тема за накладки, ако не се понрави на Шефовете, нека я затрият :D
        Пичага ти с това каране ,дето се гониш с разни GSI-ки,спираш рязко от 100-0 км /час си за брембо най-малко Просто се опитай да ги жалиш малко
        Nissan Primera 1.6 16v P11
        ex.Fiat Bravo 1.6 16v

        Коментар


          #5
          Re: Само ментажки накладки ли продават?!?

          kantarev написа:
          Пичага ти с това каране ,дето се гониш с разни GSI-ки,спираш рязко от 100-0 км /час си за брембо най-малко Просто се опитай да ги жалиш малко
          Замислям се аз да сложа спирачки на 1.6 или 1.8. Сега нямам време, но много скоро ще пусна тема, какви части, аджеба ми трябват Пък с тез GSI-ки, шансове НУЛЕВИ, ама газ до ламарината и квото стане EDIT: Не издържам, още сега ще попитам
          Fiat Bravo 80 16V

          Коментар


            #6
            Аз също ще те посъветвам да си промениш стила на управление на автомобила.С това газ - спирачка не само накладки ,но и доста елементи ще износиш по автомобила.Другото което те съветвам е да си провериш как ти спират задните спирачки.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              Преди малко купих задни накладки - Ferodo FSB555 - на 42лв, да видим що за стока ще са.п.с. не са за мен, но и аз май ще бодна едни
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                Айде и аз да споделя моят опит с накладките....като си купих колата смених накладките на 4-те колела....езех си Пермафюз....нямаше такова спиране...просто перфектни....не съм си усещал спирачките по-силни....но мина не мина 20000км и започнаха да не спират, а при всяко слизане от Витоша(спокойно при това - със жалене на спирачките) скърцаха на умиране - мисля че прегряваха...та така или иначе трябваше да сменям дискове и прежалих предните накладки, на които им оставаше още живот, макар и не в добра кондиция .....та купих аз дискове Брембо, като бях решил да слагам отово накладки пермафюз, въпреки краткият им живот....но в магазина на АXM в София ме убедиха да си сложа Steinhof....съгласих се аз и ги сложих....в началото спираше що годе(но определено не беше предишното спиране)....за 10000км не са мръднали - едва сега започнаха леко да поскърцват(може и да е от задните - не съм сигурен)....понякога стържат все едно няма накладка ...да не говорим че не спират така както желая и както спираше със старите накладки и дискове....но скоро мисля да не ги сменям ...ще видим до кога ще ги понасям.
                Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                Коментар


                  #9
                  Моите са на Феродо смених ги като я купих вече 50х. колата спира перфектно за гуми 155 и това градско каране.Скоро не съм гледал на какво дередже са?
                  Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                  Коментар


                    #10
                    Вземи си накладки Ate. Не знам в БГ кой е вносителя за съжаление, за да те насоча към фирмата.Иначе може да пробваш да си намериш също Jurid или Graf (които са за първоначално вграждане в Бравото)
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #11
                      Хайде и от мен една препоръка,въпреки че виждам,че не си от София,но ако имаш близък,може и да се оправиш.Който иска да се обади на тел.02/9559053 или 02/8552579.Това е магазина на вноситела на накладки на англииската фирма MINTEX.Накладките са оргинални,изпитано качество на прилични цени.От години ползвам само накладки на тази фирма и нямам никави оплаквания.От телефона ще ви обяснят къде точно се намира магазина.Ориентировъчно-кв.Борово.Но искайте настоятелно накладки от тази фирма,защото се предлагат и някави немски,италиански и др.ментета.Те са по скъпи и определено много добри.Цените за отделните модели се движат между 45-60 лв.

                      Коментар


                        #12
                        Re: Само ментажки накладки ли продават?!?

                        kondov написа:
                        Колеги,Давайте идеи за предни накладки, че не се издържа вече! Карах със Simer - загряват, прегряват, постоянно бях в ужас! Купих си Ferodo, някъв нов продукт били, за спортно каране, издържали на високи температури... 130 лв.! Дааа, наистина, само един път ми прегряха, ама бяхме 5-ма по 90 кила в колата . Тук идва едно голямо НО, изкараха ме САМО 6 месеца (около 7-8000 км). Не мога да си позволя този лукс (т.е мога, но не искам. Поне година да изкарваха...). Преди 1 седмица сложих някви Woking T, с надеждата за добър компромис между горе споменатите марки. Е да, ама НЕ! Тъкмо се прибирам и още ми треперят краката! На 2-рото спиране от 100-0 км/ч (една GSI-ка ме гонеше) ИМАШЕ ИЗНЕНАДААА! Спирам трудно, ВНИМАВАЙ! Добре, че винаги си оставям запас... И нямат оправяне, загреят ли един път КРАЙ и смърди, та се не трае! По-зле са и от Simer-а, а са два пъти по-скъпи!Ух.., олекна ми Приемам всякакви предложения Незнам и къде да търся вече. В Евро 07 продават само Simer and Ferodo, в Косер - само Woking. Казаха ми, че АТ били добри, но не се предлагали за Fiat/Alfa.Това е 98687690 тема за накладки, ако не се понрави на Шефовете, нека я затрият :D
                        Колега, с тоя стил на каране ти трябват перформанс накладки, които по нормалните магазини не се продават.И цената на предни ще почва от примерно 180лв нагоре и няма да ти се губи силата на спиране дори и след като светнат дисковете, което при стандартни накладки е невъзможно.В сравнение с нормалните издържат повече, но пак си е по-скъпо.Също не знам дали дисковете са ти вентилирани, което е най-важното в случая наравно с типа на накладките.Има две поговорки - за безплатният обяд и за под вола телето, просто няма как да стане
                        sigpic
                        Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                        475HP 11,5/1,9/191
                        YouTube

                        Коментар


                          #13
                          Aз карам с Ferodo SL и на 4-те гуми Задните ги смених преди 200км. и сега тъкмо са се напаснали.Старите накладки бяха "Ate" Сега kолата си спира перфектно.А каквито и накладки да сложиш то износването зависи от това,каква е гарнитурата м/у кормилото и седалката.Защото ако тя избива често значи си за Ferodo Racing -450лв.за к-т. Yellow_Flash_Colorz_PDT_17
                          FIAT BRAVA 1.6 16v

                          Коментар


                            #14
                            ATE има за италиянски автомобили. Много добра марка...препоръчвам ти я. За екстремни спирания трябва да сложиш и нарязани дискове (AP / BREMBO).
                            Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
                            Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
                            FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
                            Powered by Total & Fobos LPG

                            Коментар


                              #15
                              Яснооо Дисковете не са вентилирани, аве имам спирачки на Пунто Явно от Фиат не са го изчислили, че аз ще карам :D Иии да, днес дисковете леко червенееха, а накладките лекинко пушеха :D Аз нямам нищо против да дам 200 лв. за накладки, ама да знам, че ще изкарам 15-20 000 км.Разглеждах online каталога на Ate за Европа и там има само за Фиат Панда. Само да си взема изпитите и ще ги сменям тези. От близо 5 г. карам с този стил иии трудно бих го променил, само като возя госпожиците внимавам, че много сълзи леят в паниката си :DКолеги, благодаря ви за отговорите
                              Fiat Bravo 80 16V

                              Коментар

                              Working...
                              X