Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

скърцане на спирачка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    скърцане на спирачка

    Колеги имам следния проблем когато натисна педала на спирачката при ПУСКАНЕ се чува едно изсвирване от задната дясна гума.Чува се същото изсвирване (изскърцване ) и когато ПУСКАМ ръчната спирачка.При натискане няма никакъв звук.Мисля си за цилиндърчето на спирачката но защо и при ръчната пак се чува.Загуба на спирачна течност нямам.Предложения ?
    Bravo HGT 2.0 20V

    #2
    А по-точно: ???
    БРАВА С КЛЮЧ
    Каква е максималната скорост при секса?
    - 68, защото при 69 се обръщате.

    Коментар


      #3
      Bravo HGT 2.0 20V

      Коментар


        #4
        Мини някъде да ти ги разглобят барабаните и може би ще лъсне кькво е. За 10-20 мин. работа е.

        Коментар


          #5
          има доста неща вътре в барабана които може да издават всякакви звуци така че наистина тр да го смъкнеш?
          FIAT Bravo 1.4 12v

          Коментар


            #6
            mitaka85 написа:
            има доста неща вътре в барабана които може да издават всякакви звуци така че наистина тр да го смъкнеш?
            как ще изпадат бе човек...те да не са на кламери ти свалял ли си барабан нищо няма да изпада...свали да видиш ма по-добре на майстор ,че по може да разбере от какво е
            Fiat Brava 1.6 16V 2001

            Не на войната по пътищата !
            http://media.causes.com/ribbon/478500

            Коментар


              #7
              Падат, падат...На мен лично ми се случи следното - пътувам за Смолян. На спускането от Пампорово надолу към града започва едно адско тракане като натисна спирачка... Директно в сервиз, и се оказа някаква осичка, вътре в барабана... така и не разбрах каква е точно, защото всъщност аз имах важна среща, а колата я пратих с един колега да я правят. Майсторът казал, че не била важна, и просто я махнал, щото нямал същата да сложи. Така си и остана, без тази джаджа. За Темпрата става въпрос.П.П. Колегата е казал "издават", не "изпадат", но както и да е.

              Коментар


                #8
                Опа...Извинявам се...моя грешка тъй става каго гледаш "Мюзик айдъл" и се ровиш из нета
                Fiat Brava 1.6 16V 2001

                Не на войната по пътищата !
                http://media.causes.com/ribbon/478500

                Коментар


                  #9
                  хахаахаха простено ти е.
                  FIAT Bravo 1.4 12v

                  Коментар


                    #10
                    Погледни дали цилиндарчетата не пускат масалце.Понякога от това започва да стърже като на метал при натискане на спирачката.

                    Коментар


                      #11
                      Използвам темата на колегата за да питам за подобен(почти същия) проблем. Всъщност питанията са две:1. Към автора на темата:Колега, успя ли да разрешиш проблема със скъцането, защото същия проблем го имам и а аз? А именно: при отпускане на педала на спирачките се чува едно скърцане (изсвирване) от някой от задните спирачни апарати. Същото го има и при отпускане на ръчната спирачка.2. От скоро при натискане на спирачките се чува и стържене като метал в метал особено силно изразено когато колата е спряла и по-рязко натисна педала на спирачките. Отново се чува от задните спирачки, но ми се струва, че се "усеща" и на педала.Няма осезаема промяна в спирането на колата(все още), но все пак са спирачки... Колата е FIAT Brava 1.6 16v ’97. Посещението на сервиз е наложително, но всяка теортична потготовка, предположения и съвети преди срещата с майстор ще ми е от полза.Благодаря предварително!
                      FIAT Brava 1.6 16v '97

                      Коментар


                        #12
                        Незнам при вас какво е точно колеги, но и аз го имах тоя проблем и като отворих барабанчетата просто....такъв ръб се е появил че нямам думи...Но пак си сложих новите накладки и старите барабани и сега само от време на време се чува тоя звук на допир метал в метал.Иначе си спира колата, незнам дали може да напраи беля това но просто ми писна да и наливам пари и мисля да си я покарам така пак каквото стане.
                        Bravo TD_100 GT

                        Коментар

                        Working...
                        X