Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Напукани спирачни маркучи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Напукани спирачни маркучи

    Колеги, моял ви помощ.Вчера видях че спирачнитеми маркучи са напукани на 2-3 резки. Нямам загуба на течност и маркучите не са омаслени. Какво да правя. Да сменям ли маркучите или мога да изчакам. Опасно ли е? Може ли изведнъж да се спука/т маркучите и да остана без спирачки. В сервиза на D&N ми обявиха цена 100 за смяната+частите. Като само маркучите са по 38 лв/бройката - били оригинални. Сколонен съм да им вярвам, тъй като само там си поддържам колата и преди Бравчо пак там си правех ремонтите. КАкто и да е за сервиза...ДА сменям ли или мога да карам???
    Ex - Fiat BRAVA 1,6 16V 103ph
    Now - Fiat PALIO 1,9 JTD 80ph

    #2
    Стува ми се доста завишена цената на маркучите... Обикновено първо се омасляват и след това пукат тотално, защото доколкото знам са няколко слойни. Бих те посъветвал да ги смениш без да отлагаш!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      мдаа, май ще се наложи пред празнично да кихна една стотачка, ама какво да се прави..сигурност!!! Нема пък за едни 100 лева да се избием по празниците я!Благодаря колега. След час заминавам да сменя
      Ex - Fiat BRAVA 1,6 16V 103ph
      Now - Fiat PALIO 1,9 JTD 80ph

      Коментар


        #4
        Спирачен маркуч Пирели е около 10лв, ама щом ти се дават 100лв за "оригинални" добре
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #5
          не купувай маркучи от АлександърАутопълни боклуци са100 лева с труда са прекалено много50-60 лева най-много
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Sev написа:
            не купувай маркучи от АлександърАутопълни боклуци са100 лева с труда са прекалено много50-60 лева най-много
            То май почти всичко от там е боклук,барабар с продавачите!Колега,100 лева е убийствена цена,а смяната им не е сложна.Защо не ги пипнеш сам?
            Fiat Punto 1.1 6Speed

            Коментар


              #7
              koleff написа:
              мдаа, май ще се наложи пред празнично да кихна една стотачка, ама какво да се прави..сигурност!!! Нема пък за едни 100 лева да се избием по празниците я!Благодаря колега. След час заминавам да сменя
              Спирачен маркуч на Пирели 9.60 лв много ти искат колега на мен ми смениха ангренажния ремък за 60 лв.

              Коментар


                #8
                Смяната е 10 лв. с обезвъздушаването!

                Коментар


                  #9
                  Смяната им е много лесна. Сигурен съм, че и сам можеш да се справиш за 30-40 мин.. Само си намери втори човек за обезвъздушаването. Тези дни купувах спирачни маркучи по 10 лв. за бр..

                  Коментар


                    #10
                    Здравейте, колеги. Благодаря на всички за коментара. Да предполагам че можех и сам да ги сменя, но не знаех как се парви обезвъздушаването. Е аз не знаех и как се парви на охладилтелната система и дори сложих термостат от Рено 5, ама тогава изчетох много из форума. Сега обаче за тия маркучи, не намерих нищо писано НЕ знам защо но търсачката във форума винаги ме праща в некви странни теми. Аз изписвам СПИРАНИ МАРКУЧИ, a ме прехвърля на тема за потене на стъклата. Както и да е това за търсачката. Сега искам да споделя за маркучите. Отидох в сериза на D&N (Овча купел) където както споенах вече, си правя само там колите, без баланс на гумите и предницата (баланса само в Ямбол при бат МИШО). От сервиза ми казаха 38 лв бройката на маркуч и по 10 лв за смяна. Малко се изненадах, но в този сервиз винаги са ми вземали повече пари с до 20-30 % от норманите суми, но съм сигурен в това което правят, досега не съм имал никакви проблеми, а си имам гаранция за частите и труда. Това, което искам да споделя с вас, е че маркучите са купени от T&N car и ми казах че били оригинални от Италия, и т.н. Най - странното е, че на опаковката пишеше че са за АЛФА 147. Много ми е любопитно дали наистина има такива ОРИГИНАЛИ маркучи за 38лв/бройката. Обаждах се и в АУТО ИТАЛИЯ, там ми казаха че цената е 33 лв ТА сега съм със спирачни маркучио за по 100 лв...хахахаххаха Ама нищо де, айде за 100 лева (или 50) нема да се жалваме, ва жното да е сигурно, че сега сме трима или по- точно чакаме 3-я човечец. Отново благодаря колеги и Ви желая весели празници и умната по пътя, че са достатъчно опасни ония смешните с GOLF-вете
                    Ex - Fiat BRAVA 1,6 16V 103ph
                    Now - Fiat PALIO 1,9 JTD 80ph

                    Коментар


                      #11
                      http://www.axm-auto.com/До сега не съм имал проблеми с част закупена от Христо
                      Fiat Punto 1.1 6Speed

                      Коментар


                        #12
                        Напукани спирачни маркучи

                        сменяй ги без да се замисляш! но си ги потърси от друго място!цената е най много15лв броякви са тез цени38
                        уно 1300д

                        Коментар


                          #13
                          Някой има ли е оплакване досега от T&N car, май се оказаха големи мошенници. Почвам да се ядсовам за по-скпите маркучи, още повече че съм градски на Hit-ko. Край...вече ще поръчвам само от Hit-ko или ще купувам директно от магазнина му като си ходя чат-пат на Ямбол. Баси, тия са големи кретени от T&N car...НЕ купувайте нищо от там само боклуци на хипер високи цени
                          Ex - Fiat BRAVA 1,6 16V 103ph
                          Now - Fiat PALIO 1,9 JTD 80ph

                          Коментар


                            #14
                            koleff написа:
                            Някой има ли е оплакване досега от T&N car, май се оказаха големи мошенници. Почвам да се ядсовам за по-скпите маркучи, още повече че съм градски на Hit-ko. Край...вече ще поръчвам само от Hit-ko или ще купувам директно от магазнина му като си ходя чат-пат на Ямбол. Баси, тия са големи кретени от T&N car...НЕ купувайте нищо от там само боклуци на хипер високи цени
                            Хъм... защо, колега? Какво се случи? Често пазарувам от тях и нямам оплаквания освен, че някои неща са им скъпички...
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #15
                              защото са мушенници...ще разкажа случката..след като се усъмних, че са адски скъпи тези маркучи, казах на приемчика в сервиза (DN-овча купел) и той се обади до някакъв Митко в T&N car, говорих с тоя Митко и той ми каза,ч е ако искам има и други марки за по 10-12 лв, но след 2 месеца пак щял съм да сменям маркучи, щото са ефтини и са боклуци Е кажете ми сега...значи в случая тези за 12 лв са боклуци , а тези моте за 38лв/бр са супер качествени.
                              Ex - Fiat BRAVA 1,6 16V 103ph
                              Now - Fiat PALIO 1,9 JTD 80ph

                              Коментар

                              Working...
                              X