Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за накладки и спирачен диск

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за накладки и спирачен диск

    Здравейте колеги, понеже ми предстои смяната на накладките и спирачният диск погледнах в страницата на axm-auto.com за техните цени и питането ми е там цените за накладките са около 50лв., а за диска пак там някаде, но за комплект накладки и комплект дискове или една накладка 50лв и един диск пак 50лв.И другият ми въпрос е какви накладки на фирмата Ferodo да си взема с два датчика или с един датчик смисъл как да разбера колко датчика имам на колата в момента.Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Bravo 1.8GT 16V 113hp '99

    #2
    Свали старите и виж Сега сериозно: опита ли чрез ЕПЕР? Цената на накладките със сигурност е за компект. Дисковете се продават по 1 брой.

    Коментар


      #3
      Добре ще ги сваля ама как да позная по броя на жиците ли?И извинявам се ама какво е ЕПЕР ?
      Fiat Bravo 1.8GT 16V 113hp '99

      Коментар


        #4
        ЕПЕР е електронен каталог на ФИАТ, в него чрез писане на ВИНа на колата можеш да видиш оригиналния номер на всеки един детайл който смяташ да си купиш. Така например ще видиш че ти трябват накладки с номер ХХХХ а не такива с номер УУУУУ и от ахм ще си поръчаш точният номер. Другият начин за закупуване на части е да си пазиш на видно място ВИНа и като влезеш в магазин за италиански части, казваш "Ето за този номер кола, какви накладки трябва?". Те правят същото - отварят ЕПЕР и гледат в него какво ти трябва. Опитай по този начин, докато свикнеш да работиш с ЕПЕРаВ "честозадавани въпроси" има линкове към ЕПЕР които работят.

        Коментар


          #5
          Sorry, за невежеството прочетох за епер-а поздравления за което
          Fiat Bravo 1.8GT 16V 113hp '99

          Коментар


            #6
            Разпитай и за цените на спирачните дисковете и накладките на TEXTAR. Чувал съм добри отзиви за тази марка. Това е on-line каталога им :http://www.textar.com/content/view/25/46/lang,eu/
            SEAT Leon Cupra 300
            Triumph Street Triple 765 R

            Коментар


              #7
              Да не отварям нова тема, Взех предни накладки PERMAFUSE за фиат браво 1996 1.6 90 к.с. Малко душмански ги монтирах, откъде да им търся шестограмен ключ, мамка му, за тия двата болта дето са под тапите, направо развих това цялото, дето носи спирачните апарати , дето се развива с ключ 17 , та ги вкарах оттам, не вярвам да съм объркал нещо, но все пак да питам дали това може да създаде някакъв проблем. Предварително благодаря за всякакво внимание.
              Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

              Коментар


                #8
                ogi28b написа:
                ЕПЕР е електронен каталог на ФИАТ, в него чрез писане на ВИНа на колата можеш да видиш оригиналния номер на всеки един детайл който смяташ да си купиш. Така например ще видиш че ти трябват накладки с номер ХХХХ а не такива с номер УУУУУ и от ахм ще си поръчаш точният номер. Другият начин за закупуване на части е да си пазиш на видно място ВИНа и като влезеш в магазин за италиански части, казваш "Ето за този номер кола, какви накладки трябва?". Те правят същото - отварят ЕПЕР и гледат в него какво ти трябва. Опитай по този начин, докато свикнеш да работиш с ЕПЕРаВ "честозадавани въпроси" има линкове към ЕПЕР които работят.
                Извинявам се за спама, но ако човека не знае какво е и ВИН и какъв му е ?!? Не знам защо, ама повечето линкове към ePER не работят
                Фиат Мареа - седан, 1.8 16V бензин, 97г., 113 к.с.(83KW)

                Коментар


                  #9
                  Линка към EPER в началната страница на форума работи без проблем. Понякога при много потребители не иска да се отвори, но след време за едно кафе всичко си идва на мястотоА за тези които не знаят ВИН-а е онзи дълъг номер в талона на колата в графа (Е). Това е един вид ЕГН-то на колата
                  TEMPRA 1,9D 1994г. седан - преди
                  ТЕMPRA 1,9TDS 1993г. комби - сега
                  НЕ КАРАЙ С ПО-ГОЛЯМА СКОРОСТ ОТ ТАЗИ, С КОЯТО МОЖЕ ДА ЛЕТИ ТВОЯ АНГЕЛ-ХРАНИТЕЛ

                  Коментар


                    #10
                    zdrawko написа:
                    А за тези които не знаят ВИН-а е онзи дълъг номер в талона на колата в графа (Е). Това е един вид ЕГН-то на колата
                    Или с дрги думи - номера на рамата.

                    Коментар

                    Working...
                    X