Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за един маншон

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за един маншон

    Въпроса ми е външния маншон на полуоската (на карето) при Фиат Мареа 1.6 когато се сменя вярно ли е че трябва да се източва маслото от скоросната кутия?Че един майстор взе да ми обяснява че било така и това било наи глупавото нещо и фиата или големи боклуци .Па аз взех че се бъзнах и му теглих една и си тръгнах.
    кола без турбо е като жена с малки цици, върши ти работа ама не ти праи кеф

    #2
    не външния, а вътрешния. и карето се маже от маслото на скоростите, така че....
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      pakumba написа:
      не външния, а вътрешния. и карето се маже от маслото на скоростите, така че....
      Това обаче важи само за вътрешно каре на лява полуска нали?
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        И двете карета откъм скоростната кутия са така. Наистина малко кофти, че ако скъсаш маншон, ти изтича полека маслото и скоростната кутия остава без масло. Не че и в другия случай не може да ти изтече маслото - пак има семеринг, но поне скъсването на маншон не ти оставя цялата кутия, диференциал и карета без масло. Извода е , че трябва да се правят профилактични прегледи за да няма изненади. Всички коли са така, не само фиатите.
        FIAT BRAVO II 1.4 GPL
        FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
        FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
        FIAT UNO 1.5

        Коментар


          #5
          stanleyhacker написа:
          И двете карета откъм скоростната кутия са така. Наистина малко кофти, че ако скъсаш маншон, ти изтича полека маслото и скоростната кутия остава без масло. Не че и в другия случай не може да ти изтече маслото - пак има семеринг, но поне скъсването на маншон не ти оставя цялата кутия, диференциал и карета без масло. Извода е , че трябва да се правят профилактични прегледи за да няма изненади. Всички коли са така, не само фиатите.
          Може би става дума само за Браво 1,6 защото при Мареа 1,9 Тд100 такива истории няма.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Сигурно майстора ти никога не е свалял каре, тъй че бягай далеч от тоя сръчко Купи си и специална грес има за карета, на Birth беше 2лв пакетчето може и руска литол 0.5кг - 1.50лв
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              За да не се връзвате натакива пишман майстори ето ви проверени факти лично от мен по неволя. След катастрофа нямаше как да си предвижа колата освен на собствен ход. При условие че беше счупен ринга където се захваща маншона на лявата полуоска и то точно от долната страна. При такава ситуация даже е и по кофти с изтичане то на маслото. Та минах в този вид около 150км. и когато свалих скоросната кутия за ремонт вътре си имаше достатъчно масло. Е не идеалния вариант но все пак повече от 2/3. А понеже от тази страна ринга се сваля и след внимателен огле се вижа че маслената вана е доста по тълбоко и маслото което изтича при скъсан маншоне само това което успявят да увлекат движвштите се части. И само при големи странични наклони някакво масло би могло да се събере там. И зада ти изтече цялото масло трябва да си голям мурдарин че да не си погледаш колата.Така че полуоска и маншон се сменят без да се точи каквото и да е масло на скоростната кутия. Е ще капне малко от това дето се е събрало в гофрираната част 20-30 г. но без това не може. Така че пазете се от пишман майстори разбирачи.
              BRAVA 1.4 12v - 1998г.


              http://vbox7.com/play:124bedab

              Коментар


                #8
                Даже и при смяна на вътрешен маншон не се източва маслото, особенно ако се вдига на крик от към тази страна!

                Коментар


                  #9
                  Ами аз нали точно за него толкова нещо написах то на външния какво масло то там само грес.
                  BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                  http://vbox7.com/play:124bedab

                  Коментар


                    #10
                    фиата са го измислили братята външното каре и маншон се сменя бързо и лесно с зегер клещи но те като са цървули си мислят че е като на повечето коли сваляш поуоската че и теи на татък
                    fiat bravo 16_16v 103hp

                    Коментар


                      #11
                      Оказа се колеги че аз не съм разбрал скъсания маншон бил вътрешен И наистина трябвало да се източва маслото и добре че стана така че видяхме че скоросната кутия останала без масло та я наляхме и нея Абе радвам се че този път поне попаднах на свестен майстор ,които не се опита да ме излъже и да ми земе парите за пореден път.Че мама му стара аз все на такива мушеници попадам
                      кола без турбо е като жена с малки цици, върши ти работа ама не ти праи кеф

                      Коментар


                        #12
                        rercho написа:
                        Оказа се колеги че аз не съм разбрал скъсания маншон бил вътрешен И наистина трябвало да се източва маслото и добре че стана така че видяхме че скоросната кутия останала без масло та я наляхме и нея Абе радвам се че този път поне попаднах на свестен майстор ,които не се опита да ме излъже и да ми земе парите за пореден път.Че мама му стара аз все на такива мушеници попадам
                        Ей пак са те метнали. Ами виж сега дали не ти е препълнил кутията с масло че утре ще питаш що ми хвърля маслото от скоросната кутия и пак ми се скъса маншона.Пиаташ а не четеш внимателно какво ти казват колегите. Да не се ровя по мануалите но маслото е по малко от 2 оки та как разбра твоя майстор че е за доливане или щото като не му потече през полуоската реши че е намаляло . Но по вероятно е да ти вземе някой лев за измислена работа. Та в крайна сметка пак си попаднал на майстор.
                        BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                        http://vbox7.com/play:124bedab

                        Коментар

                        Working...
                        X