Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Казанчето за спирачна течност и въпроси

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Казанчето за спирачна течност и въпроси

    днес смених задни накладки и всичките спирачни съединения гумените и колата заспа откъм спирачки...понеже използвахме една спецялна помпа за обезвъздушаване забелязах да е леко мокро между казанчето и основата му и това което ми прави впечатление от поне 2 години както карам колата е че когато завивам капачката на резервоарчето и когато го стягам леко мърда самото казанче...демек нещо не ми вдъхва доверие самото му закрепване...има ли повод за притеснения? казанчето как се хваща за цилиндъра?гледам тук на снимката има 2 дупки където се мушка..как е захванато там?да не би някой ден като завъртя капачето да ми остане цялото казанче на ръката
    фиат браво 1.4 12в
    фиат браво 2009 1.4 турбо...каминг сун!

    #2
    Снимка не виждам ,но спокойно.Всички казанчета които са директно на помпата се закрепват по този начин.На самата помпа се набиват гумени пръстени които пък се присъединяват към казана.Най-вероятно с помпата с която са ти обезвъздушавали са създали по голямо налягане и затова е просълзило маслото точно там.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      има ли повод за тревога?понеже завивам капачето и цялото казанче се клати като че ли е хванато с гума и сега гледам има насълзено там но не знам да не би да е изтекло когато вадиха маркуча
      фиат браво 1.4 12в
      фиат браво 2009 1.4 турбо...каминг сун!

      Коментар


        #4
        Точно с гума е хванато спокойно.Наблюдавай нивото на спирачната течност за всеки случай.Ако имаш тенчост по ламарините напръскай с обезмаслител Меглио и изплакни обилно с вода.Спирачната течност понякога сваля боята.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар

        Working...
        X