Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Силно тракане от спирачките, хлабави спирачни дискове.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Силно тракане от спирачките, хлабави спирачни дискове.

    При натискане на спирачка главно между 60-100км се чува силно тракане /нищо общо с ABS/ и се тресе даже волана. Направо е страшно. Свалих предната лява гума защото подозирах да не ми е паднала накладка или да са се изтрили или пружините които ги държат да са се разхлабили. Всичко ми изглежда наред. Единствено спирачните дискове отпред имат лек луфт /около 1-2мм/ но като ги разклатя силно с ръка се чува подобно тракане. Не знам дали е от тях някой ако има идей ще съм много благодарен. В сервиз ми провериха ходовата част скоро и казаха, че всичко е наред. Не знам тези дискове как са хванати и дали могат да се стегнат или е по тежко положението. Ще съм благодарен за всякакви отговори.--------------Fiat Punto MK2 JTD 2000г

    #2
    криви дискове колега!!! няма как да е хлабав защото джантат го притиска към главината и ако е хлабав значи нее стегната двантата а ако нее стегната джантата става лошо. провери си дисковете ако са нови при някой стугар той ще ти каже дали са криви или не. а ако са износени и за смяна несе очудвай ако са се изкривили.

    Коментар

    Working...
    X