Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за макферсон на Брава?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за макферсон на Брава?

    Когато слизам от тротоар например с навит пълен десен се чува нещо като скърцане, пукане откъм дясната пружина. Чува се само при навит на дясно волан така че гумите да слизат една по една. Ако волана е прав и колата слиза с двете гуми едновременно не се чува нищо.Четох в темите, че това се получава когато е за смяна лагера на макферсона, в случая предполагам десният щом се чува при навит десен волан.Ако може някой колега да ми каже как се проверява дали е за смяна лагера, ако е от него де и дали се вади пружината за да се смени. Изобщо как се разглобява.
    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

    #2
    Има развитие по темата.Смених и двата носача, биалетките и тампоните на стабилизиращата щанга. Сега предницата ми е стегната от всякъде, но си остана един звук, като топуркане като караш по павета на 1-ва без да натискаш газта, колата сама да си върви. Не знам от какво е, гледаха я и в два сервиза и казват всичко е стегнато Иначе смяната на тампоните на стабилизиращата щанга не е толкова трудна, вярно свалихме целият мост, пък и скоростите да сменя съединителя.Трябва да го снимам, FIAT made by Valeo пише на него, 1997г., оригиналният, километража ми показва 180 000км :D евала. Носачите и биалетките също имат щампа 1997г.Колеги помагайте с това топуркане, че ме дразни страшно много след смяната на толкова части. Тампоните и лагерите на макферсоните също са здрави.Не знам вече от какво може да е
    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

    Коментар


      #3
      Кормилните накрайници и самата рейка,само по тях не си казал да си правил нещо.

      Коментар


        #4
        Накрайниците са здрави. Интересното е че звука се чува само когато колата върви сама на 1-ва скорост. Малко като натиснеш газта да тръгне по-бързо и звука изчезва. Не знам вече, нямам идеи повече. Какво друго мога да проверя и как, че и двата сервиза казват, че на колата нищо и няма.
        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

        Коментар


          #5
          а какъв ти е новия съединител?

          Коментар


            #6
            Мекарм сложих, комплект, а лагера е Бреда. То беше голямо приключение защото се оказа че за 1.4 има три съединителя, по е-пер излиза един като свалиш кутията е друг
            Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
            Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

            Коментар


              #7
              амортисиор или лагер на амортисиор
              fiat bravo 16_16v 103hp

              Коментар

              Working...
              X