Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спирачна система

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спирачна система

    могат ли отзад да се сложат дискове на фиат 1.4 12В или трябва да се сменя и носачите и други неща или изобщо номера неставаи още нещо: като хвана гумата да я разклатя и хлопа нещо доста здраво,май няма да е лагер ами къде да гледам, евентуално при кой да ида да ми открие проблематака са ми и 2те гуми отзад, все едно има нещо износено и дава хлабина и хлопа в нея.Мерси предварително разбира сеПреместена в правилния раздел.Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Здравей. За хлопането на гумите отзад - при мен има подобен проблем, виновни за него са лагерите на носачите отзад - при мен са разтворили и има лека разходимост на двете задни колела на колата. Оправя се с т. нар. ремонтен комплект за заден носач, струва около 40 лв. бройката на колело. Не казвам, че при теб е точно от това, но просто като някаква идея, откъдето да започнеш с търсенето на проблема.За дисковете - виждал съм guide (инструкции) за смяна на барабаните с дискови от HGT, но сега не мога да намеря въпросния материал. Ако го намеря, ще ти оставя линк.

    Коментар


      #3
      Много благодаря и аз ще търся щом съществува такова нещоМисля да сменя лагерите , най много да ми останат два използвани и запазени лагера

      Коментар


        #4
        По първият въпроса за дисковете казвам, че може 100%.Даже тази конверсия е беше направена на колата на колегата Анаболи, само че неговото Браво е 1.9 ТД, което в случая няма значение!
        BMW E90 320D
        ех. FIAT COUPE 2.0 16V
        ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
        ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

        Коментар


          #5
          blagun написа:
          По първият въпроса за дисковете казвам, че може 100%.Даже тази конверсия е беше направена на колата на колегата Анаболи, само че неговото Браво е 1.9 ТД, което в случая няма значение!
          Потвърждавам, виждал съм го, супер става! Искам и аз....

          Коментар


            #6
            лагерите са перфектнитропа от мястото където носача се свързва с колата някъде навътре, омазах се целия в грес от там, струва ми се че там трябва да има някакви гумички а?това е след пружината, след амортисьра....а дискове няма и няма никъде

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              blagun написа:
              По първият въпроса за дисковете казвам, че може 100%.Даже тази конверсия е беше направена на колата на колегата Анаболи, само че неговото Браво е 1.9 ТД, което в случая няма значение!
              Потвърждавам, виждал съм го, супер става! Искам и аз....
              Взимай и давай да се захващаме
              BMW E90 320D
              ех. FIAT COUPE 2.0 16V
              ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
              ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

              Коментар


                #8
                И умната

                За ставане и аз мисля че ще станат. Но дали после ще спира колата правилно ? Да не стане - да влачи задните гуми щото спирачното усилие е станало двойно по-голямо. На практика гледам че дискови отзад слагат или на много тежки купета, или на коли над 140 К.С. Успех ако стане сподели какъв е резултата :D
                Fiat Tipo 1.6 DOHC

                Коментар


                  #9
                  Re: И умната

                  emillio написа:
                  За ставане и аз мисля че ще станат. Но дали после ще спира колата правилно ? Да не стане - да влачи задните гуми щото спирачното усилие е станало двойно по-голямо. На практика гледам че дискови отзад слагат или на много тежки купета, или на коли над 140 К.С. Успех ако стане сподели какъв е резултата :D
                  Точно.Преди време и аз се интересувах да поставям на Мареата ама все пак при мен има смисъл защото е комби ,а на теб за какво са ти дискови отзад?Какво ще спъваш толкова на това 1,4 сигурно браво?
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    Написаното по-горе губи всякакъв смисъл в моделите с АБС след 98-ма година, който идва в комплект с ЕБД-модул.

                    Коментар


                      #11
                      Аз направих тази работа преди месец! Взех от ударено Типо 2.0 спирачките и си ги монтирах на колата! Проблеми - зависи от гледната точка, но почти никакви! 2 седмици чаках новите жила и карах без ръчна, но сега всичко е ОК! Ако кантарчето е наред не би трябвало да има проблеми със суркането на задните колелета!Плюсове: Спирането се подобри доста! Визията също. Обслужването вече е много по-лесно.Минуси: Доста средства. Риск от замръзване зимата. Тракането на апаратите си остана! Като цяло - ако спирачките Ви са наред - не пипайте нищо!Поздрави!
                      Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                      Коментар


                        #12
                        ogi28b написа:
                        Написаното по-горе губи всякакъв смисъл в моделите с АБС след 98-ма година, който идва в комплект с ЕБД-модул.
                        Може би в моделите след 1998 датчиците за АБС-а са магнитните лагери в главините, но иначе EBD си го има и при по-старите АБС-и.
                        Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                        Коментар


                          #13
                          IvoMarea написа:
                          Може би в моделите след 1998 датчиците за АБС-а са магнитните лагери в главините, но иначе EBD си го има и при по-старите АБС-и.
                          Е заради тия лагери, съм си я запомнил тая 98-ма, и все си мисля за нея като стане въпрос за ЕБД.

                          Коментар

                          Working...
                          X