Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен шум по ходовата част

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен шум по ходовата част

    Здравейте колеги! Забелязах че когато се движа бавно моето Браво издава един много странен шум който ми се струва че идва някъде отдясно отпред. Звъка е като леко удряне на гума в гума. Ако някой има идея от какво може да се получава този шум моля да помогне. Също искам да попитам и за един друг проблем който така и не мога да реша. При преминаване през неравности някъде от задната част на колата отдолу се чува едно дрънчене като на удар с чук по дебела ламарина. Бяха ми скъсани гумените подложки на пружините отзад, смених ги и този шум даже се усили след смяната. Интересното е че от около 4-5 дни този шум изчезна и дори при преминаване през по-големи дупки в момента го няма. Само да спомена че съм проверявал ауспуха здраво е хванат не мърда на никъде и видимо всичко по задното окачване е здраво. Надявам се някой да може да помогне със съвет защото този шум е доста притеснителен. Благодаря предварително.
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

    #2
    Никой ли не се е сблъсквал с подобни проблеми или просто нас никой не му се занимава да пише по темата?
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

    Коментар


      #3
      Няма кой да помкогне в този форум, голяма мъка.
      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

      Коментар


        #4
        ivandd написа:
        Никой ли не се е сблъсквал с подобни проблеми или просто нас никой не му се занимава да пише по темата?
        колега не че не ни се пише, просто шум само по описание трудно се диагностицира и затова колегите може би на пишат за да не те объркат , и да смениш части които са здрави и проблема да си остане
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          върви в някой сервиз да я видят какво може да и има , ако не намерят нищо значи е някоя кора или нещо не толкова опасно
          Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
          Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

          Коментар


            #6
            Re: Странен шум по ходовата част

            ivandd написа:
            Здравейте колеги! Забелязах че когато се движа бавно моето Браво издава един много странен шум който ми се струва че идва някъде отдясно отпред. Звъка е като леко удряне на гума в гума. Ако някой има идея от какво може да се получава този шум моля да помогне. Също искам да попитам и за един друг проблем който така и не мога да реша. При преминаване през неравности някъде от задната част на колата отдолу се чува едно дрънчене като на удар с чук по дебела ламарина. Бяха ми скъсани гумените подложки на пружините отзад, смених ги и този шум даже се усили след смяната. Интересното е че от около 4-5 дни този шум изчезна и дори при преминаване през по-големи дупки в момента го няма. Само да спомена че съм проверявал ауспуха здраво е хванат не мърда на никъде и видимо всичко по задното окачване е здраво. Надявам се някой да може да помогне със съвет защото този шум е доста притеснителен. Благодаря предварително.
            Колега ivandd при вас основния проблем идва от големия номер обувки които носите Колкото до шума които описваш са възможни доста неща - биалети според мен е наи вероятното щото обясняваш че само при леки неравности се чува! А иначе може да се окаже и шарнир( което води до смяна на целия носач ).Фащаш една щанга лягаш отдолу и почваш да напъваш де що видиш гумени тампони. Заклинваш щангата някъде встрани и се опитваш да напънеш определения възел за да видиш дали ще поддаде тампона. Ако поддавада смятам заниш предстои смяна!И те така

            Коментар


              #7
              Бай Иван носачите съм ги сменил и двата и общо взето по ходовата част повечето неща са сменени! Не съм сменял нищо по задницата освен въпросните подложки на пружините а и ми се чува че шума идва отзад и затова предполагам че може да бъде нещо по задното окачване ама както и да е ще я вкарам в сервиз да я огледат някой ден ама по-натам щото по принцип въпросното тракане го няма вече повече от 2 седмици и ще го чакам да се появи пак и тогава да я гледат! Колкото дономера на обувките верно е голям ама ти имаш жокер по този въпрос!
              Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

              Коментар


                #8
                Би било добре Правото да бъде ПРАВО Пали и гумите и газ за Русе за 2 часа я разфърляме цялата и я опраяме и после отиваме Само тряя внимаваме кат доиде стършината( ВДМ ) да нямааа

                Коментар

                Working...
                X