Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Треперене на предницата при натискане на спирачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Треперене на предницата при натискане на спирачки

    Здравейте колеги , имам проблем от много време и не мога да разбера от каде идва .При натискане на спирачките от по висока скорост от 60 кмч предницата ми трепери здраво.Мислех че е от криви дискове но ги смених с чисто нови както и накладките и проблема си остана .Няма тропане няма нищо.Задните накладки също са сменяни.Някой сблусквал ли се е с такъв проблем и ако знаете кажете от какво може да е .Става въпрос за Типото от подписа.Поздрави на всички
    Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
    Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

    #2
    колега по най бързият начин в някои сервиз за преглед на тампиони на носачите и биалтеки, най вероятно са за смяна. при мен беше така и се оказаха тампони ислед това говорих с няколко човека и ме убедиха колко е опасно това особено в завой(плавен) и то с голяма скорост. за това отиявай на някой читав сервиз и да сменят квото трябва.УСПЕХ!!!
    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
    182A4.000 IAW49F
    LPG - Lovato EasyFast
    ----------------------------
    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

    Коментар


      #3
      Благодаря колега това ми трябваше като отговор Забравих да спомена че гумите са нови балансирани и предницата е регулирана .Благодарско утре надявам се да я засиля
      Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
      Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

      Коментар


        #4
        ами при мен беше това. разминах се с 200 кинта за предни, задни тампони и биалетки. и работата с реглажа естествено. и се оправи. успех и напиши кво е станало, но определено нека я погледнат преди това и чак тогава да разглобяват за всеки случаи
        Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
        182A4.000 IAW49F
        LPG - Lovato EasyFast
        ----------------------------
        "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

        Коментар


          #5
          Колега и мойто Типо ги прави тия мизерии,аз съм сменил въпросните тампони,биалетки,макферсони и всичко по предното и задното окачване + спирачната система..дискове накладки цилиндърчета отзад и пак ми тресе.Карам си я тка,повече не мога да направя,дано оправиш твойта.
          Fiat Tipo
          Corsa b комби !

          Коментар


            #6
            Аз съм на същия хал и не мога да го установя от какво е.С здрави носачи и биалетки съм,нови дискове и накладки и няма оправия.Имам една такава тема за ужасно стържене отпред.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...F0%E6%E5%ED%E5
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              еми не знам вече от какво може да е, при все че всичко друго е сменяно може и от полуоските да е. да са криви нещо и от това да тресе. не знам вече, сега просто налучквам. другото ми предположение беше дискове ама казвате че са нови. аа може и от много куци джанти и гуми. защо не пробвате да размените местата на гумите предните със задните или као имате направо някой да услужи за 1-2 дена с неговите.
              Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
              182A4.000 IAW49F
              LPG - Lovato EasyFast
              ----------------------------
              "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

              Коментар


                #8
                Има една тънкост - много е важно при смяна на дискове да се зачисти фланеца от мизериите и ръждите до метален блясък с телена четка завита на ъглошлайфче! Практическия опит сочи, че кривина в диска над 0,08 mm вече е осезаема. Обръщам внимание - в диска, а направи сметка пък колко мъничка ще е кривината във фланеца!Поствам снимки, как аз съм си зачистил моите главини!
                Прикачени файлове

                Коментар


                  #9
                  Имам развитие по въпроса тъй като имам познати в М Комплект , отидох и те да погледнат казаха ми 100% разбити спирачни апарати не е опасно въобще но ако не ги смениш ще си ти тресе и най много па да трябва да смняш дискове .Всичко по ходовата част са проверили и е ток нема грижи никакви .Тъй че колеги много вероятно и при вас да е така щом всичко друго сте сменили или ви е здраво .Дано да съм ви помогнал с темичката .поздрави на всички.И ме светна един познат който продава части за италянки каде могат да ми ги рециклират тъй като нови на пазара нямало .Пък и съм по склонен да ги рециклирам.Ще допълня темата след като ги направя да видим какъв е ефекта и ще ви кажа каде е човека защото още не съм ходил при него.
                  Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
                  Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

                  Коментар


                    #10
                    Много ми е интересно какво означава да са разбити спирачните апарати? Буталото ли? Какво изобщо може да им се разбие? За пръв път чувам такова нещо!Поздрави!
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      Моите спирачни апарати също са "разбити", но единствената разлика при натискане на спирачката е, че тропат, няма никакво биене.
                      Fiat Marea 1.8i 16V
                      Fiat Tipo 1.4i 8V
                      Fiat Punto 1.6i 8V
                      www.italauto-bg.net/forum/

                      Коментар


                        #12
                        Под разбити спирачни апарати се разбира увеличената хлабина между водачите и отворите! Но никога не съм чувал да тресе предница от това! Колегата е прав - похлопват си здраво! И при мен е така! Колега от форума намери ефтино и ефикасно лечение на проблема - водачите се увиват с няколко слоя тефлонова лента за водопроводни тръби, докато се обере луфта!По вероятно е тресенето да е от блокирали водачи!Значи какво предлагам по проблема:1. Стругар, който има инструмент, наречен индикатор, да измери биенето на дисковете по външната и въртешната повърхнини!2. Проверка за блокирали водачи!3. Елипсовидно износване на барабаните!

                        Коментар


                          #13
                          ///// написа:
                          Под разбити спирачни апарати се разбира увеличената хлабина между водачите и отворите! Но никога не съм чувал да тресе предница от това! Колегата е прав - похлопват си здраво! И при мен е така! Колега от форума намери ефтино и ефикасно лечение на проблема - водачите се увиват с няколко слоя тефлонова лента за водопроводни тръби, докато се обере луфта!По вероятно е тресенето да е от блокирали водачи!Значи какво предлагам по проблема:1. Стругар, който има инструмент, наречен индикатор, да измери биенето на дисковете по външната и въртешната повърхнини!2. Проверка за блокирали водачи!3. Елипсовидно износване на барабаните!
                          По втора точка ако може по подробно обяснение ,а 3 точка я изключвам защото Мареата ми е с нови дискове и накладки и пак го има това гадно стържене.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #14
                            Стръженето и тресенето са различни проблеми! А и спирачките на типо и мареа са различни!

                            Коментар


                              #15
                              Ако трепере предницата като се натиснат спирачките и се усеща на волана- смяна на предните дискове, и двата.
                              Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                              Коментар

                              Working...
                              X