Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

СЪВЕТ И ПОМОЩ ЗА ФИАТ ИДЕА

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    СЪВЕТ И ПОМОЩ ЗА ФИАТ ИДЕА

    Колеги бихте ли дали идея дали е каре или лагер на главина .Пред историята скочих в прокопан не обозначен канал на някакъв си чичка който си прокопал канал да си свърши човека работа през улицата и изкривих предна лява джанта смених я минах и двете гуми на реглаж но като карам и на волана се усеща като чели е квадратен лагера чува се туп-туп .Молба та ми е да ме насочите лагер или каре защото трима майстори три мнения да не си играя грешка проба че са скъпи като части .Луфт като се гумата с джантата клати няма колко но с по голяма скорост толкова се усилва и усеща и на волана този шум и вибрация. Благодаря предварително.
    TSOLOV

    #2
    Колега , сменяй джантите и ще си ОК.
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

    Коментар


      #3
      Лошото е че са сменени джантите.
      TSOLOV

      Коментар


        #4
        Колега ако си сигурен че джантите са добре тогава провери да не е крива полуоска или скапан трипод/вътрешно каре/.
        koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

        Коментар


          #5
          проблема ти е в крива главина,поне на първо четене.

          Коментар


            #6
            Вчера си правих опит вдигнах я на крикове отпред запалих и я включих на скорост и не се чуваше туп-туп и на волана не се усещаше но след това я пробвах на пътя същото като се уверихме че е от страната на водача бяхме заедно с един колега то и джантата от там беше крива а влизането в изкопчето беше с малка скорост окол20-30км то беше точно като завиваш към уличката началото на 3-4м не очаквах с толкова малка скорост толкова проблеми
            TSOLOV

            Коментар


              #7
              аз съм ти писал какво е и то не случайно ти пиша,а именно защото съм се сблъсквал с такъв проблем.главината не е скъпа,но лошото е ,че и лагера трябва да смениш.като за начало трябва да се увериш дали е крива главината,но това за съжаление става с индикаторен часовник,на око -трудно се вижда.ако главината се е укривила,то диска понеже ляга на нея и той започва да бие и именно това туп-туп е удара на диска в накладките при въртенето,като при по-голяма скорост отшумява
              Последна редакция от ivel; 17.11.2016, 06:50.

              Коментар


                #8
                Благодаря ти за изразеното мнение единствено което ме притеснява е че с увеличение на скороста при мен се увеличава а не отшумява .
                TSOLOV

                Коментар

                Working...
                X