Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мек педал след смяна задни дискови спирачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мек педал след смяна задни дискови спирачки

    Преди малко смених задни дискове, накладки, маркучи и рем. комплекти и след това педала на спирачките е доста мек и отива повече надолу от преди. Мареа-та от подписа 2.4 JTD. Нормално ли е, има ли някакво напасване?
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    #2
    Изчакай да се понапаснат накладките и дисковете и ако всичко друго е наред мекия педал ще изчезне.
    При разлобяване за смяна на ремонтен комплект за задните апарати се налага обезвъздушаване още поне два пъти в рамките на една седмица за да изчезне всичкия въздух от системата.
    Последна редакция от pi4_s_bravo; 04.09.2016, 22:29.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      pi4_s_bravo написа: Преглед на мнението
      Изчакай да се понапаснат накладките и дисковете и ако всичко друго е наред мекия педал ще изчезне.
      При разлобяване за смяна на ремонтен комплект за задните апарати се налага обезвъздушаване още поне два пъти в рамките на една седмица за да изчезне всичкия въздух от системата.
      FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

      Коментар


        #4
        Какво налага тази процедура още няколко пъти?
        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

        Коментар


          #5
          Правил съм 2 пъти такава конверсия от барабан към диск, и няколко пъти съм отварял апарати за смяна на ремонтен комплект. Практиката това показва- обезвъздушаваш и уж всичко е наред и след ден два започва да става по-гумен педала, обезвъздушаваш и отново излиза малко въздух.
          Фиат Крома 1.9 16v+
          Фиат Браво 1.6 16v
          Фиат Мареа 1.6 16v

          Коментар


            #6
            В случая няма конверсия, оригинално са ми дискове. Майстора каза, че няма нужда. Номера бил като ги събереш да оставиш пробката развита няколко минути докато само протече и след това напомпваш педала.
            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

            Коментар


              #7
              Ако нямаш добра ръчна спирачка смени майстора в противен случай иска обезвъздушаване .Скоро преминавах от барабан към диск и ми е позната операцията а ти казваш че при теб е оригинално то няма значение щом си отварял спирачните апарати процедурата е същата както ти казват и колегите по горе.
              FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

              Коментар

              Working...
              X