Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колата тресе при натисната спирачка.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колата тресе при натисната спирачка.

    Здравейте, накратко какво стана. Смених си летните със зимни гуми и се появи странен проблем веднга след това: в градски условия не се усеща нищо, но когато карам примерно след 90км/ч и особено след 120 нагоре и натисна спирачката започва яко тресене от предницата, предаваща се на волана. Гумите са ми на няма и 8 хил.км. изклучвам баланс на гумите,както и крива гума(щеше да тресе постоянно). Закарах я на майстор, сменихме външни накрайници, увери ме че е от това проблема и видно бяха разбири. Ама пак калъч, друсането си остана. Мнения по въпроса? Благодаря

    #2
    Задните гуми отпред и проверка на положението.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Щом е само при натиснат педал на спирачката пробваш следното на прав участък с 90 км/ч леко обираш с лоста на ръчната луфта между накладките и барабана- не дърпаш докрай за да не се пребиеш! Достатъчно е леко да повдигаш докато усетиш че задържат вече накладките,ако няма тресене при тая проба ,то проблема е в предните дискове- най-вероятно са се изкривили.
      Фиат Крома 1.9 16v+
      Фиат Браво 1.6 16v
      Фиат Мареа 1.6 16v

      Коментар


        #4
        С летните нямаше никакъв проблем и веднага след като монтирах зимните изведнъж да кривнат тея дискове ... не ми се вярва. Този трик с ръчната не го знаех, ръчната ми хваща веднага много здраво, преди и да цъкне първия зъб.Bankov гумите не тресат ако не е натисната спирачката, затова и не съм пробвал да правя смяна, до последно тази пролет преди да ги сваля нямаха никакъв проблем, съмнява ме да е от гума. Незнам.. утре съм пак при майстора пък да видим

        Коментар


          #5
          pi4_s_bravo написа:
          Достатъчно е леко да повдигаш докато усетиш че задържат вече накладките,ако няма тресене при тая проба ,то проблема е в предните дискове- най-вероятно са се изкривили.
          Днес направих тая операция, след дръпване на ръчната се усети якото тресене. В сервиза се установи че задно дясно колело леко задържа, свалихме барабана и изтъркахме със ситна шкурка накладките и ги прибрахме съсвем малко. Проблема изчезна, само дето не разбрах каква е логиката след смяната на гумите изведнъж че стана така . Както и да е... . Благодаря за помощта

          Коментар


            #6
            Според мен проблема след като се паснат накладките пак ще се появи, тия барабани се кривят лесно. Аз затова след многократно престъргване на барабани сложих дискове отзад и на Бравото и на Мареата и си реших проблема. Ако се появи пак пробвай при някой читав стругар да ги престърже барабаните .
            Фиат Крома 1.9 16v+
            Фиат Браво 1.6 16v
            Фиат Мареа 1.6 16v

            Коментар


              #7

              Коментар


                #8
                Като сложиш зимни гуми, винаги се усилват симптомите по окачване и спирачки, защото са по тежки. и т.н
                Fiat Punto 1,7 td
                Skoda Octavia 2 1.9 PD DSG

                Коментар

                Working...
                X