Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изядени гуми от вътрешната страна

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изядени гуми от вътрешната страна

    Колеги,днес видях че двете предни гуми са ми изядени от вътрешната страна.На около 15000км са.Задните гуми са ок.Въпроса ми е ,стенд ли трябва да минавам в тоя случай? и само на предницата или и на задницата ? И от какво може да е станало това,на предишните ми гуми никога не ги е яло така.В смисъл,в какво да видя по предницата ,което може да се износило и да е причинило това ядене? Ето и снимки

    #2
    Отивай да ти регулират предницата.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Диагностика и ремонт на разбитата предница и после реглаж.
      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

      Коментар


        #4
        muns61 написа:
        Диагностика и ремонт на разбитата предница и после реглаж.
        Предницата съм я карал на 2-3 места последните 6 месеца и ми казват че всичко е "перфектно"Иначе да ми препоръчате добър стенд в Пловдив?

        Коментар


          #5
          Премери си сходимоста с една по дълга летва и наклона с нивелир или отвес. За мен много ти е отворена предницата от разбити втулки /тампони/ на носачите или кормилни щанги.
          LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
          ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

          Коментар


            #6
            При мен същата работа, и накрая се оказа че съм за реглаж на предницата, вече 8000 км нямам никакви проблеми.
            Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
            Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
            Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

            Коментар


              #7
              Е сега минах стенд обаче нещо не ми хареса.Прегледоха предницата и казаха че е ок,само един маншон е за смяна .После като излизох от гаража ми каза че тампони на макферсон май и те били за смяна.Е това му се появи на машината след настройката.Долните уж ги нагласи на 0% и каза че сходимоста е ок и няма да яде вече гумите,обаче това горното -1.3% на Стилото нямало как да се нагласи странична настройка или не разбрах точно какво,но не можело да се направи ! Каза че може и да удряна предницата или да е от тампони на макферсон Та трябва ли да се притеснявам и да сменям нещо ,освен това което каза/ или спокойно да си карам.Не забелязах никаква разлика в волана,пак като че ли си бие много леко надясно колата,но не ми прави впечатление.

              Коментар


                #8
                Ако ти е регулирал сходимостта си ОК, останалите 2 наклона не можеш да ги бараш - те са си конструктивни и в следствие амортизацията може да мръднат. Но за износването на гуми най-голяма роля (да не каже единствена) играе сходимостта, която си регулирал, така че си свиркай
                FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                Коментар


                  #9
                  За да се промени сходимостта, нещо по предницата се е променило.
                  Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                  Коментар


                    #10
                    tambuhtaneca написа:
                    Ако ти е регулирал сходимостта си ОК, останалите 2 наклона не можеш да ги бараш - те са си конструктивни и в следствие амортизацията може да мръднат. Но за износването на гуми най-голяма роля (да не каже единствена) играе сходимостта, която си регулирал, така че си свиркай
                    мерси
                    muns61 написа:
                    За да се промени сходимостта, нещо по предницата се е променило.
                    И аз това се чудя.Тая година вече 4-и път я карам да и гледат предница и казват че само десен маншон е тръгнал,другото е ок. Нищо не съм сменял нито съм барал.Единственото което се сещам е че съм с метан и една от бутилките от някви дупки очевидно, и излезна единия обръч която я държи неподвижно и мисля че самата бутилка се е преместила с 2-3 см надясно.В последствие я затегнах.Определено центъра на тежеста на цялата кола може да се е преместил леко,но не знам дали това може да окаже влияние на сходимоста на предницата ???

                    Коментар

                    Working...
                    X