Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спирачни дискове Фиат Мареа Уикенд 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спирачни дискове Фиат Мареа Уикенд 1.6

    Здравейте,имам един въпрос.Смених спирачни дискове, но явно имам проблем с охлаждането им.По принцип карам малко по динамично и при намаляне от висока скорост се получава един шум който го нямаше при старите дискове.Днес забелязах че са посинели и имат тъмни сектори точно върху охлаждащите ребра.Въпроса ми е, имали значение ляв и десен диск да не са объркали монтажа в сервиза.Новите дискове са Делфи комплект с накладките. Колата минава между 5-7хил.км. на месец,преди два месеца съм ги сменял така че не става въпрос че не са се паснали.
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    #2
    При твърди накладки се получава тоя номер с нещо подобно на бучене при спиране. Принципно Делфи са твърди и кофти накладки, ако имаш възможност ги смени с нещо по-качествено.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      pi4_s_bravo написа:
      При твърди накладки се получава тоя номер с нещо подобно на бучене при спиране. Принципно Делфи са твърди и кофти накладки, ако имаш възможност ги смени с нещо по-качествено.
      Дисковете имат ли значение ляв десен заради каналите за охлаждане.Незнам в сервиза как са ги монтирали ако има значение ляв и десен
      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

      Коментар


        #4
        Стандартните дискове за тия коли нямат посока. Самите ребра са от тоя тип
        Прикачени файлове
        Фиат Крома 1.9 16v+
        Фиат Браво 1.6 16v
        Фиат Мареа 1.6 16v

        Коментар


          #5
          Правери също каро пуснеш ръчната дали се връщат докрай лостчетата на апарата.Понякога блокират във втулката и като отпуснеш ръчната не се връщат докрай и накладките задържат.Самите накладки също трябва да се движат свободно в улеите.
          Pass your C2030-280 free brain dumps on first attempt using IFPUG and other resources. testking a+ prepared by experts.

          Коментар


            #6
            Аз също съм на мнение че делфи са кофти накладки.Изхвърлял съм почти нови такива на една кола.Много бързо се изпича повърхността им и прегряват дисковете и не спират добре.Вземи си TEXTAR и няма да съжаляваш.
            brava 1.9.jtd 2001
            punto 1.2 sport 1994
            Максималната скорост с която можеш да излезеш от един завой е много близка до тази с която не можеш!

            Коментар


              #7
              Сигурно ми е много "люто" карането дисковете Делфи ги изхвърлих и сега съм с Брембо комплект с накладките.Изхвърлих ги защото когато слагах зимните гуми забелязах че единия е спукан а още нямаха ръб.Върнах ги в сервиза кадето ми ги монтираха , там започнаха едни обяснения че съм ги бил прегрял и съм минал през локва...... :D Не ги чаках много да ми обесняват глупости , само им казах че не са ме предопредили че нетрябва да я карам колата когато е мокро или когато вали Оведомих ги че има една агенция за защита на потребителя и след минути 154лв.ми влязаха в джоба :D Сега с тези дискове нямам проблем и чуствително спират по-добре
              Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

              Коментар

              Working...
              X