Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гуми центрове "Диана" - никога повече

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гуми центрове "Диана" - никога повече

    Много мошенници има всред фирмите ни, ама тези от Диана биха някои рекорди.Сагата със закупуване и монтаж на гуми е велика. Отиваш и питаш с какви гуми разполагат от дадения размер. Крайно намусена девойка дава разпечатката и започва голямото чудене. От това има две, от онова три, от третото имало пък само една гума. Е, от боклуците има повечко бройки. Почваш да правиш разни комбинации, като мениш малко размер, едно друго, при което следва смразяващия глас на девойката, че гаранцията ти отпада автоматично ако размерът на гумата не попада в препоръаните от производителя. Хайде, холан - съгласяваш се. Нищо, че ако гумата даде балон, това едва ли е от непоходящия размер.В единия център (в Драгалевци) имали само две гуми, ама в другия (Ботевградско шосе) имало ще две. Става дума за Континентал на никак не ниската цена от 171 лв.Нарамваш двете гуми и търчиш до другия център за останалите две. И от тук почват изненадите. И четирите джанти били криви. Нищо, че преди това лично ги гледах на машина и бяха перфектни. Хайде 100 лв отгоре. В цялата лудница по попълване на документи (все едно подписваш присъединителния договор на България за членство в Евросъюза, а не купуваш две гуми) се оказва, че дота е 0507. Такава гума навсякъде в белия свят е минала и заминала. Да не казваме, че ако някой тръгне да ти я продава като нова на цена 171 лв ще го пратиш да се лекува. Както и да е, примиряваш се и с това защото са разкулачили колата и ти е писнало. Примиряваш се с факта, че болтовете ти не били подходящи и даваш още 24 грешни лева. Накрая научаваш, че по един начин се балансирали предни гуми, а по друг задните. Та поради тази причина тези с дот 0507 не можело да бъдат задни - били ги балансирали за предни.Е това вече преля чашата. Случи се на сина ми преди малко и трябваше по телефона да обясня на тъпанара дето прави специфични баланси на предни и задни гуми, че ако не вземе да си оправи лайната, лично ще го балансирам.Поуката е една - никога, ама никога в Диана центровете. Лошото е, че и по другите магазини не са кой знае колко по-добра стока и като видят някой, който не разбира, го ошмулкват до дупка.Мошенници, мошенници и пак мошенници. Много ще се радвам ако някой представител на прословутите центрове се запознае със становището ми за тях и съм готов да се разнесеме по всички институции за които му дойде наум. А аз пък ще се постарая това ми мнение да иде в повечко специализирани форуми за да не може такива мошенници да си развяват байрака както си искат.П.С. Току що видях най-сетне колата с новите монтирани гуми. Тези юнаци наистина са за съд. Болтовете на задно дясно колело просто си ги развих на ръка.

    #2
    нали се сещаш че с тези 5 мения, това плюене по фирмата изглежда съмнителноза наличности има телефони колега, звъниш и питаш...особено за по-скъпите гумивъв фирмата редовно пазарим от Диана и никога не е имало проблемималко ги мързеше момчетата, поне тези в Люлинно последния път имаха нещо като наблюдаващ орган :D и се справиха доста по-бързо
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Sev написа:
      нали се сещаш че с тези 5 мения, това плюене по фирмата изглежда съмнително
      Точно !!аз съм взимал 6 гуми от Пд - Диана и нищо подобно не съм забелязал.....

      Коментар


        #4
        Щом отзивите ви от Диана са добри, значи не сте били в добри автоцентрове. За Сф незнам, но аз посетих Диана в Бургас. Освех всичко друго описано от колегата, [b]си плащаш монтажа на нови гуми[/b] И ДОРИ ЧУВАЛИТЕ в които ти слагат твоите гуми, отношение 0, внимание 0, а трябва да информираш предварително ако плащаш с карта, количествата им от среден и висок клас гуми - 1, 2, 3бр. и прочие и прочие... Аз лично повече там не стъпвам. На колегите от Бургас мога да препоръчам автоцентър, ако някой иска да пише ще му пратя ЛС да няма " ...това плюене по фирмата изглежда съмнително... " А на Sev мога да кажа само, че според мен няма смисъл да въртя телефони да проверявам като отивам да си обуя личната кола!!! Мисля, че е нормално да имат по 4гуми (особено като претендират да са най-големия вносител на гуми за Бг, нали), аз лично моите не ги сменям по 1 или по 3!!! А и си е нормално да смениш 2 или 4 гуми, не е ли така?!

        Коментар


          #5
          В пловдивската дияна няма такива неща като в софийската колега , вътре в магазина са любезни а гумаджиите си вършат добре работата
          Fiat Brava SX 1.6 16V 103 BHP

          Коментар


            #6
            sashkoo написа:
            А на Sev мога да кажа само, че според мен няма смисъл да въртя телефони да проверявам като отивам да си обуя личната кола!!! Мисля, че е нормално да имат по 4гуми (особено като претендират да са най-големия вносител на гуми за Бг, нали), аз лично моите не ги сменям по 1 или по 3!!! А и си е нормално да смениш 2 или 4 гуми, не е ли така?!
            май забрави в коя държава живееш :D винаги звъня преди да отида по подобни места...и все пак има хора които купуват по 1 гепа - дупки, колкото щеш
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              Sev написа:
              sashkoo написа:
              А на Sev мога да кажа само, че според мен няма смисъл да въртя телефони да проверявам като отивам да си обуя личната кола!!! Мисля, че е нормално да имат по 4гуми (особено като претендират да са най-големия вносител на гуми за Бг, нали), аз лично моите не ги сменям по 1 или по 3!!! А и си е нормално да смениш 2 или 4 гуми, не е ли така?!
              май забрави в коя държава живееш :D винаги звъня преди да отида по подобни места...и все пак има хора които купуват по 1 гепа - дупки, колкото щеш
              OK но не мисля, че е нормално като претендират да са най-големия вносител на гуми за Бг да имат по 3 гуми и по 2 гуми в размери, които са доста разпространени примерно 195/65R15 или 195/50R15. И ако най-големия вносител на гуми за Бг неможе да поддържа примерно по 20гуми в тези размери, то за какъв най-големия вносител на гуми за Бг изобщо говорим. Yellow_Flash_Colorz_PDT_46 За какви "...гуми за вас.." говорим. И папата да дойде неможе да ме убеди да стъпя там вече.

              Коментар


                #8
                P.S. Толкова ли е гладен най-големия вносител на гуми, че да ти взима пари за торбите в които ти слага гумите?! Не, че нещо ама е супер смешно, и примерно аз ще оставя 500-600лв да речем ами хората дето ще се изръсят 2000-3000лв и те ли да си плащат тези стотинки за торбите?!

                Коментар


                  #9
                  Sev написа:
                  за наличности има телефони колега, звъниш и питаш...особено за по-скъпите гуми
                  Разбира се, че се обаждах по телефоните. Не един, а няколко пъти. От единия център също се обадиха в другия и получиха потвърждение за наличие на два броя гуми с дот 09. Е, впоследствие се оказа 07. Ти имаш едно мнение за Диана, моето е коренно различно. Като ти харесват - успех. Лично аз повече там никога.Между другото преди години те не бяха никак зле. Цените бяха прилични, дори като екстра се предлагаше безплатен монтаж на закупени от тях гуми. Сега за мен са си просто едни от многото мошеници. Толкова. Влязъл е синът ми със 100 лв и две стари гуми - няма да е нито първа, нито последна минавка. Но поне е хубаво хората да са предупредени и да внимават.

                  Коментар


                    #10
                    Сега да кажа и аз нещо:В "Диана" има безплатен монтаж на гуми, когато си ги купиш на клиентска цена.1. Ако някой е хитрял и си е взел на дилърска, то е ясно че отпада монтажа - сещате се защо.2. Всеки може да откаже да му се изправят джантите.3. Разбира се фирмата няма неограничени бройки от скъпите, точно за да не мрънкат хората, че дотът бил стар.4. Какво и е на гума 0507, да не е негодна. Когато си взимате продукт от аптеката примерно, гледате ли да е произведен точно вчера?

                    Коментар


                      #11
                      1115 написа:
                      Сега да кажа и аз нещо:В "Диана" има безплатен монтаж на гуми, когато си ги купиш на клиентска цена.1. Ако някой е хитрял и си е взел на дилърска, то е ясно че отпада монтажа - сещате се защо.2. Всеки може да откаже да му се изправят джантите.3. Разбира се фирмата няма неограничени бройки от скъпите, точно за да не мрънкат хората, че дотът бил стар.4. Какво и е на гума 0507, да не е негодна. Когато си взимате продукт от аптеката примерно, гледате ли да е произведен точно вчера?
                      По 1. Аз си купих зимата гуми на клиентска цена, платих си монтажа, баланса, тежестите за баланса, че даже и торбите в които ми сложиха летните гуми, декември 2009г.,в Бургас;2. Съгласен съм;3. Не говоря за неограничени количества, говоря за 4 гуми, колкото междувпрочем е нормално да се сменят;4. Не че е идеален dot-a, но става, ако не те лъжат че е 09.Разбира се всеки си има мнение, но моето е там повече НЕ!!!

                      Коментар


                        #12
                        По т.1 - това просто не е вярно. Може би споменът ти е от едно по-далечно време. От декември миналата година, когато сменях зимни гуми, в Диана искаха цена от около 40 лв за монтажа или нещо от този сорт (но не по-ниско). Това е цената във всяка гумаджийница.По т.2 - тук си напълно прав. Но ще те попитам нещо друго - ако видиш пред себе си човек, който нищо не разбира (синът ми е в тази категория по отношение на колите), редно ли е да го стегнеш за "криви" джанти и да му вземеш ей така 100 лв. За мен това си се нарича чисто мошеничество.По т.3 Егати "най-големият" доставчик на гуми, който за цяла София няма от месец 4 гуми Континентал от най-хвалените и вероятно търсени. Виж разни турски боклуци има по 10-15.По т.4 - лек въпрос - ти ще си купиш ли нова гума за 171 лв с дот 07. Ако си навит веднага ти продавам 2 чисто нови такива под цената на Диана с цялата им гаранция от тези симпатяги .

                        Коментар


                          #13
                          vladyyan написа:
                          .....По т.4 - лек въпрос - ти ще си купиш ли нова гума за 171 лв с дот 07. Ако си навит веднага ти продавам 2 чисто нови такива под цената на Диана с цялата им гаранция от тези симпатяги .
                          Aко я ги даваш на 50% от цената ги взимам веднага.Днес си взех 4 гуми по 200лв. парчето. Мога да ти снима документа. Дота им е 2007 също като твоя.А ти можеш ли да дадеш снимка на документа за монтажа?Просто ако е така вероятно е станала грешка.

                          Коментар


                            #14
                            От Диана си купих и зимните и лятните комплекти гуми. Монтажът на купените от там гуми е безплатен.Единствената ми забележка е че наистина ме викнаха да видя колко са ми криви джантите

                            Коментар


                              #15
                              това за монтажа е винаги различнозависи от сезона и конкретния обект на Дианачесто има монтаж, включен в ценатаобаче го има и обратния вариант
                              2015 Renault Megane Expression GT
                              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                              Всичко за FIAT Bravo 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X