Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде сменяте ремъци в София и моите перипетии по смяната

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Къде сменяте ремъци в София и моите перипетии по смяната

    Та значи оня ден взе да вие ролката на ангренажа. Колата е Типо 1.6 моно едновалов мотор. Та взимам аз телефоните на няколко сервиза и ето как си полафихме днес с тях:1. Александър Ауто - дават гаранция 50 000 км 161лв цена. Нещо не ми се ходи там. Не познавам много доволни клиенти от тях, а и 90лв за едновалов мотор...аз ли не съм в час? В Добрич ми искаха 30лв. за труд...2. Д&Н Младост - много учтиви по телефона, 150-160лв. цена, с гаранция 60 000км3. Хийд Ал. Стамболийски - 100лв., няма гаранция(можело да върна километража ако се скъса ремъка - признавам, че не ми беше минала такава идея, но определено има резон. Както и да е - няма да сменям там.)4. Проспийд - оставих данните на колата, давали гаранция, обещаха да се обадят ама цял ден не го сториха.5. Онова дюкянче в Люлин зад пощата, дето го рекламираме тука с банер - вдига ми един папагал, почва ми "батка" 90лв. Като го питах за гаранция все едно го питах нещо по ядрена физика - мълчи, сумти, "ми ква гаранция това са глупости то ние като го сложим и няма проблеми", като му обясних че преди близо три години се изръсих бая пари за такива глупости, щото съм късал ремък, и оня пак "абе тва са глупости"...по-късно ми звънна един друг от там пак и вика "гаранция даваме 5000км само и то няма да е на тази цена" е да ви е.а майката на каква цена? Както и да е, и там няма да сменям.6. На едно друго място, един сервиз в Дианабад пък съвсем се изцепиха - 90-120лв труд само!И те така. Някой ако може да ми каже за едно - това нормални цени ли са? Не че нещо, ама аз в такъв скучай при сменен ремък, масло, филтри и пълен резервоар направо и удвоявам цената на колата...Също и да ми кажете някъде където работят на нормални цени и си дават гаранция в рамките на тези препоръчителни 50-60 000км. ще съм много благодарен. Работата е и малко спешна така да се каже, щото по принцип доста си я търкалям колата, а ме е страх така като вие ролката.
    N.Y. State of Mind

    #2
    Последния път сменях при Гената. В раздела има една тема с няколко страници - почва добре ама свършва зле А за ония в люлин зад пощата - 500 000 км гаранция да дават и безплатно да сменят - пак няма да ида при тях.
    Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

    Коментар


      #3
      сервизи

      Виж на тунела при Лъчо колко ще ти вземе или до вагон ресторанта където правят Технически прегледи АДИ 96 там съм виждал доста Фиати
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        градски препоръчвам ти да не я сменяш в сф. знам, че в случая едва ли ще можеш, но по принцип. тук всички сервизчии, дето не само нямат образование, а са почнали като са носили инструменти на "старите майстори" са супер надути, все едно за наса работят. и не им пука за качеството, щото има 1 000 000 коли - 1 +1 майната им... аз не сменям тук, взеха ми за бравото 50 лв за труд гаранция няма, ама нещо ако стане се съмнявам, че ще дам някакви пари защо не си го смениш сам, за 2 часа си готов ако ти е сефте, за 1 ако си го правил. мога да ти предложа да ти дам всичкото необходимо инфо за смяната, а ако е малко по -топло ще ти го сменя аз
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Абе исках с документи гаранция сичко, щото ако се скъса пак...Сещам се пъгсито беше пуснал една тема за един превъртял ремък, сменян в Ауто Италия...а на мене не ми се дават пак 600-700лв. за ремонти ако и моя превърти.
          N.Y. State of Mind

          Коментар


            #6
            sachma написа:
            Абе исках с документи гаранция сичко, щото ако се скъса пак...Сещам се пъгсито беше пуснал една тема за един превъртял ремък, сменян в Ауто Италия...а на мене не ми се дават пак 600-700лв. за ремонти ако и моя превърти.
            глей са, гаранция дори да ти дадат няма да я спазят, а ако я спазят ще имаш доста разправии преди това, те ще се дърпат, ще ти донесат вода от 10 кладенеца, ще кажат, че си въртял километража, ще кажат, че ремъка е сменян пак след това, ще кажат, че капака ти е спукан и влязло камъче и т.н. е, с много нерви и бая чакане може и да успееш да си я вземеш, но едва ли ще имаш 1 месец да чакаш колата на трупчета. кви 600-700 лв? за 200-300 се взема един мотор ти даваш колкото за една кола бре. наистина има голям шанс ремъка да се окаже дефектен или пък боклук/особенно това/. гарантирам ти, че по-добре от теб самия никой няма да може да се погрижи за колата! моя ремък струваше 50+ кинта, на пазара имаше и за 25. не е гаранция естетвено, че като е двойно по-скъп е по-добър, ама хич. намери си магазин, ако може официален представител на гатес. преди това провери в нета и си напиши какви номера дават за теб, какъв профил зъб, провери бар кодовете на коя страна отговарят и така отиди в магазина. все пак е някаква подсигуровка ако това отговаря. като вземеш ролката/май беше цялата метална при 1 вал/ в една метална паничка сложи грес и я затопли да стане течлива и пъхни ролката вътре. мизерниците нарочно не слагат грес, така всички лагери/ролки издават бързо багажа. след това ремъка се сменя елементарно- вземаш коректор, правиш бележи, сваляш старата ролка и откачаш ремъка, слагаш новия, слагаш ролката, стягаш я, вдигаш предно дясно колело на крик, включваш на пета и въртиш гумата коляновия вал да направи няколко оборота. ако се върти нормално пускаш гумата и палиш- гаранция 50 000 км п.с. знам, че питаш за сервиз- за мен няма такъв тук
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              Мога да ти дам тел.на едно сервизче в Люлин.Много са точни момчетата.
              И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

              Коментар

              Working...
              X