Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

РЕМОНТ във ВАНТОТРЕЙД - 1520,15 лв + БЕЗ МАЛКО ДА ПЛАМНА !!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    IvoMarea написа:
    Да, ремъкът е прескочил поради счупена ролка и оттам би трябвало да са се изкривили клапани. Главата са я давали някъде навън.Въпросът наистина не беше, че цената е висока - висока или ниска, нямах избор, но бях много неприятно изненадан от бензина, който пръскаше навсякъде върху двигателя. Дори като се сетя, че колата си загря съвсем нормално докато се прибера от сервиза до нас и двигателят е бил станал доста топъл отгоре, колко малко е трябвало да пламне всичко под предния капак!
    Абе както го разказа отначало, на мен ми мина през ум, че прекрасно е можело само да ти се е повредил датчика на коляновия вал- пак оставаш докъдето си стигнал, може да съм пропуснал нещо, но може и това да е било, и оттам нататък-лош сценарий за измислена повреда.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

    Коментар


      #32
      Мисля, че Ванто не са измекяри.Иначе мечтата на сервиза е скъсан амгренаж.

      Коментар


        #33
        Plastex написа:
        IvoMarea написа:
        Да, ремъкът е прескочил поради счупена ролка и оттам би трябвало да са се изкривили клапани. Главата са я давали някъде навън.Въпросът наистина не беше, че цената е висока - висока или ниска, нямах избор, но бях много неприятно изненадан от бензина, който пръскаше навсякъде върху двигателя. Дори като се сетя, че колата си загря съвсем нормално докато се прибера от сервиза до нас и двигателят е бил станал доста топъл отгоре, колко малко е трябвало да пламне всичко под предния капак!
        Абе както го разказа отначало, на мен ми мина през ум, че прекрасно е можело само да ти се е повредил датчика на коляновия вал- пак оставаш докъдето си стигнал, може да съм пропуснал нещо, но може и това да е било, и оттам нататък-лош сценарий за измислена повреда.
        Да, допускам и тази възможност. В крайна сметка единственото, което исках, е колата да работи нормално както си работеше преди. Дори май че предпочитах да ме излъжат, че са правили големи ремонти и да ги платя, отколкото наистина да ги правят, защото резултатът от всяко вмешателство в колата почти винаги води до неочаквани странични последици, често граничещи с опасност
        Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

        Коментар


          #34
          IvoMarea написа:
          защото резултатът от всяко вмешателство в колата почти винаги води до неочаквани странични последици, често граничещи с опасност
          Така е наистина. И аз треперя като трябва да правя нещо по колата, не защото не ми се дават пари, а защото е по-вероятно да развалят нещо друго, отколкото да оправят дефекта. Просто майсторите ни са такива, или поне 99% от тях, като процента не е преувеличен в никакъв случай. Едва ли има някой от тука, на който майстори да не са му повредили нещо работещо.
          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

          Коментар


            #35
            Plastex написа:
            Абе както го разказа отначало, на мен ми мина през ум, че прекрасно е можело само да ти се е повредил датчика на коляновия вал- пак оставаш докъдето си стигнал, може да съм пропуснал нещо, но може и това да е било, и оттам нататък-лош сценарий за измислена повреда.
            Както каза 1115, във Вантотейд може да дерат кожи, но не са измекяри, а и след сериозните ремонти за, които съм бил при тях не съм имал проблеми. Мисля, че ще оправят проблема на колегата и ще му се извинят. За сумата... коментирахме вече достатъчно.
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #36
              По-добре слаб майстор, но приятел (или поне познат), отколкото "голям" майстор, който виждаш за първи път.
              Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
              ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

              Коментар


                #37
                IvoMarea написа:
                Ами ето я фактурата малко по-детайлно, надявам се, че се вижда.
                Така, за 1500 лв. Честно да си кажа, за почти същото /без диагностиките, маслото и антифриза/ платих 750 лв, като опсувах обилно тия дето ми ги взеха, да, в тия 750 лв са и кабели, капачка и палец делко и то на друга кола, която по мнение на доста хора си е трудна за обслужване. Иначе главата "ходи" при други за шлайф, клапаните бяха обработени, гумички сменени, гарнитури тоже, ангренажи и ремъци най-разнообразни, че и един тампон който бе скъсан сполучливо от интелигент, дето помпи гумите там, и той в тия пари. Е, после доплащах поне 50 лв на алармаджии, газаджии и подобни за неща дето не проработиха след ремонта, ама пак са къде 800лв! Абе... Дано поне ти върви колата, че освен да си ги крепим със собствени познания/сили май друго не остава. Ми то смяна глава си има цена-150-200 лв, ако не се лъжа, малко усложнения и подмени винаги има, но как стават 750-800 никога не е напълно ясна.
                Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                Коментар


                  #38
                  Като стана въпрос за майстори и сервизи ето какво изпатих в събота: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=33601а това е уж известен сервиз в Габрово.
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #39
                    Така, колеги. Продължението на сагата с днешна дата.Отидох до Вантотрейд, като им се бях обадил преди това и ме очакваха. Дойде монтьорът, който е правил колата ми и се оказа, че е знаел, че изпуска бензин на инжектора, само че той решил, че като завърти гумичката, ще спре теча. А течът от другия инжектор не го бил забелязал.Отвори 2-та инжектора - гумичките им буквално бяха скъсани. Е няма как да не тече оттам. Търсиха гумички за около 30-40 минути, намериха, монтираха ги - вече не течеше бензин. Казаха ми, че не било опасно това да се облива двигателя и че много филми съм гледал, защото за да се възпламени, му бил нужен директен огън, какъвто нямало откъде да се вземе. Държа да отбележа, че до този момент бяха индиферентни (т.е. нито любезни, нито ми обръщаха много внимание). Като бяха минали 20-на минути да си стоя сам до колата някой ме попита как вървят нещата с колата, казах им, че в момента ми търсят гумички. На тръгване приемчикът ми примаха да спра, били пропуснали да ми фактурират хидравличните повдигачи и ми поискаха "към 300 лв." Казах им, че дори да са пропуснали, това ще си е тяхна грешка и че аз вече съм си платил за ремонта дори повече отколкото са ми казали първоначално. Те почнаха да четат фактурата и установиха, че са ми сменили масло и антифриз, които възлизали според тях на разликата между 1200 и 1520,15 лв. И не били съгласни "да ми правят подаръци", чак щели да викат шефа на сервиза. По принцип нямаше проблеми за мен да го викат, но вече бях изгубил около час от работното си време в чакане да намерят 2 гумички.Предложих им друг вариант на сетълмент - да си прихванат за пропуснатите части от компенсацията, която евентуално трябваше да ми платят за това, че щяха да ме подпалят поради немарливост. Не го приеха и това като удачен вариант. Били изгубили половин ден с мен (не разбрах за какво точно са ги изгубили, може би за сменените 2 гумички, които се подменят за не повече от 5 минути от отварянето до затварянето на капака) и съпоставиха предполагаемата ми заплата с техния труд - вероятно защото отидох с костюм както по принцип си ходя на работа (аз го разтълкувах, че както аз получавам немалка заплата, така и те трябвало да получават). Аз им обясних, че повече пари от мен няма да видят и тогава доскоро учтивият младеж-приемчик ми каза "да си взимам колата и да се махам от сервиза". Допълних - и да не се връщам повече ли?, а той троснато ми отговори - "Аз лично ще се погрижа да е така докато съм на работа тук".
                    Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                    Коментар


                      #40
                      Колега, напълни ми душичката...само така!Погледни в сервизи/магазини и прасни едно минусче с обяснение за Ванто..Така повече хора ще видят защо и как стават нещата.
                      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                      Коментар


                        #41
                        Че тия глупаци ако не беше отишъл за тез 2 гумички как щяха да разберат за повдигачите и как щяха да ти поискат парите, бах ти наглите копелета! Затова и заради горепосочения пример гледам да си правя сам колата, с помоща на кръстника за сега се справяме, ако имах и възможност да си я закача на компа съвсем ще съм независим от такива кожодери, но за сега нямам такава възможност, впрочем някой може ли да ме светне какво трябва да се направи за да си я гледкам у дома през компа?
                        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                        Коментар


                          #42
                          за пореден път се доказа, че в БГ няма уважение към клиента и не могат да си признаят грешкатав нормална фирма/държава щяха да се извиняват до небесата и нямаше и дума да кажат за повдигачите
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #43
                            гарнитура глава-от25до40лв гарнитура всмукатели-7.87, изпускатели15лв,вложки1лв,клапани7.50лв за брои,семеринг на вала4.57лв,повдигач23лв,ремък55лв ролка паразитна от29до60лв,обтяжна 102лвтова са речлните цени на частите а те са си сложили надценка защото този които ги купува взема заплата и трябва от някаде да му се избие заплатата а друг е въпроса че тези цени са за теб а те ползват около 30-40% отстъпка
                            fiat bravo 16_16v 103hp

                            Коментар


                              #44
                              http://www.lancia-bg.com/forum/viewt...171&highlight=

                              Коментар

                              Working...
                              X