Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на шарнири, носачи и елкон

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на шарнири, носачи и елкон

    Момчета, здравейте. Искам да ми препоръчате някой добър майстор (сервиз), който да сменя на прилични цени, елкон, шарнири и носачи. Също така трябва да се направи стенд на предната част.Става на въпрос за Фиат ТемпраБлагодаря предварително!
    Един за всички, всички за мен

    #2
    Елкон няма как да смениш! Това е съкращение и означава ЕЛектронен КОНтрол! Или с други думи - стенд, апаратура за диагностика на работата на двигателя!Колегите от София - хайде ориентирайте колежката

    Коментар


      #3
      при Бобоима координатите му в Сервизи/Магазини
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        ///// написа:
        Елкон няма как да смениш! Това е съкращение и означава ЕЛектронен КОНтрол! Или с други думи - стенд, апаратура за диагностика на работата на двигателя!Колегите от София - хайде ориентирайте колежката
        Съжалявам. Не ги разбирам много. Ама съм момиченце, простено ми е. Един колега, който преди се занимаваше с ремонтни дейности ми погледна колата и каза, че това трябва да се направи. А как е по-добре... Аз да си купя частите и да ги занеса само да ги сменят, или директно да я оставя на сервиз колата и майсторите да си се оправят?
        Един за всички, всички за мен

        Коментар


          #5
          Първо най-добре е да си сигурна точно какво трябва да се смени,понеже носачите са със шарнирите,та за какви шарнири става дума.Поразгледай темите тук,та да си прецениш от кой сервиз са доволни колегите от София и кой да избягваш.За цени на частите,а и за всичко останало,консултирай се тук ако искаш.Като разбереш какво ще ти е нужно пак попитай тук,но мисля че ако си вземеш частите от онлайн магазина на Христо,няма да сбъркаш,ще е точната част на прилична цена.Успех със сервизите.

          Коментар


            #6
            лично аз ползвам за такива неща ем конплект. последния път смених носачите както казаха за едно със шарнирите и не останах доволен от цената за смяна на 1 носач- 30 кинта, ппри положение, че първо на другите места е наполовина, второ си купувам частите от тях и те са единствения и официален съответно представител на тази марка- т.е. монополисти и е ясно че достатъчно са ме натоварили и 3-то се развиват 3 гайки...ама как да е бях на зор и си ги смених при тях. ти си прецени, но аз при следващ ремонт от този сорт няма д аида при тях. ако не те дразнят такива дребни неща отиди там. но те нямат стенд за реглаж на предницата, общо взето ще ти ги сменят само и после на реглаж
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              Ходих на сервиз. Някаква кормилна рейка била за смяна. Трябвало да се купи нова, или да се рециклира (каквото и да означава това). И за цялото това удоволствиер ми искат 300 лв. Тази цена нормална ли е за една рейка?
              Един за всички, всички за мен

              Коментар


                #8
                presinka написа:
                Ходих на сервиз. Някаква кормилна рейка била за смяна. Трябвало да се купи нова, или да се рециклира (каквото и да означава това). И за цялото това удоволствиер ми искат 300 лв. Тази цена нормална ли е за една рейка?
                във пловдив рециклирането на рейка е около 170 лв, а втора употреба рейка е около 80-100лв
                TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                UNO 1.0 FIRE

                Коментар


                  #9
                  stef написа:
                  presinka написа:
                  Ходих на сервиз. Някаква кормилна рейка била за смяна. Трябвало да се купи нова, или да се рециклира (каквото и да означава това). И за цялото това удоволствиер ми искат 300 лв. Тази цена нормална ли е за една рейка?
                  във пловдив рециклирането на рейка е около 170 лв, а втора употреба рейка е около 80-100лв
                  Къде в Пловдив? Аз скоро имам път натам та може там да се извършат тези ремонтни дейност.А кое е по-добре, да се рециклира старата рейка или да се вземе "нова" втора употреба?
                  Един за всички, всички за мен

                  Коментар


                    #10
                    stef написа:
                    presinka написа:
                    Ходих на сервиз. Някаква кормилна рейка била за смяна. Трябвало да се купи нова, или да се рециклира (каквото и да означава това). И за цялото това удоволствиер ми искат 300 лв. Тази цена нормална ли е за една рейка?
                    във пловдив рециклирането на рейка е около 170 лв, а втора употреба рейка е около 80-100лв
                    Моята е механична и нова струваше 100-110лв. в евро07 ако не се лъжа.
                    N.Y. State of Mind

                    Коментар


                      #11
                      къде ги сравняваш с хидравличните. сигурно нова хидравлична е над 1000 ако въобще има
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #12
                        pakumba написа:
                        къде ги сравняваш с хидравличните. сигурно нова хидравлична е над 1000 ако въобще има
                        Ем то аз не разбрах каква е, затова казвам ако искат 300лв ремонт и нейната е механична, да си прави сметката.
                        N.Y. State of Mind

                        Коментар


                          #13
                          то тоя туч темпра без хидравлика не знам дали има
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #14
                            pakumba написа:
                            то тоя туч темпра без хидравлика не знам дали има
                            Има, даже съм карал :D
                            N.Y. State of Mind

                            Коментар

                            Working...
                            X