Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предложете сервиз - окачване, спирачки, ангренаж.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Предложете сервиз - окачване, спирачки, ангренаж.

    Пичове, дайте някакъв читав майстор за окачване в София.Искам да ревизирам отпред и отзад закачването, но може да реша и ангренажен ремък да смени. Един сервиз в София (Алекс. Ауто) ми предлага смяна ангренаж за 100 лв. с части и труд. Питах какво включва смяната и те викат - "всичко". Какви марка са частите - "отлични". Да се надяваме, че сменят всичко за посочената сума с отлични части.Споделете и цени относно окачването - какво да очаквам за труд и части. Смяна на биалетки, тапони на стаб. щанга, тампони носачи.Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org

    1.9 JTD 110hp
    Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

    #2
    Това за 100лв ангренаж с труд забрави- по-скоро са ти обявили цена САМО за труд ,частите отделно.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      Два пъти ги питах - отговора беше "да господине, за всичко!"Говорим за бензинов мотор на Мареа 1.8/16VНякой може да се намери да сподели от Александър Ауто впечатления и цени.

      1.9 JTD 110hp
      Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

      Коментар


        #4
        Ангренаж ми сменяха в един сервиз зад Полмо. Има обява тук във форума, не помня името. Впечатления-отлични. Ноември месец миналата година става това. Сервизът беше затрупан с работа, заради което най-вероятно още си е там. Смениха ми ангренажа, ремъка на климатика и масло. Някъде към 400 лева излезе всичко. Но аз съм с 1.6. Колко са съпоставими с 1.8 като сложност на смяната, не знам. От тогава съм минал....някъде малко под 30 хиляди км, защото след това още два пъти сменях масло и сега наближава трета смяна. Както и да го смятам...половината ресурс на ангренажа излетя за няма и година.

        Коментар


          #5
          Хм.. малко скъпичко ми се чини 400 лв за ангренаж, масло и ремък климатик на 1.6.. Тоя сервиз зад Полмо не се ли викаше "Вентура" ?

          1.9 JTD 110hp
          Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

          Коментар


            #6
            OpenGL написа:
            Два пъти ги питах - отговора беше "да господине, за всичко!"Говорим за бензинов мотор на Мареа 1.8/16VНякой може да се намери да сподели от Александър Ауто впечатления и цени.
            Значи викаш, че тия са благотворително дружество.Не стига, че ти плащат част от ангренажния комплект по принцип, а и без пари ще ти го сменят.Баси якото. Май по-добре се замисли над комуникацията, която си провел.Горе долу цената е х3.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              На мен смяната на ангренажния комплект, водната помпа и гарнитурата на капака на клапаните ми излезе около 300 лева, при положение, че ползвам 33 % отстъпка от частите.
              1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
              2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

              Коментар


                #8
                BO написа:
                OpenGL написа:
                Два пъти ги питах - отговора беше "да господине, за всичко!"Говорим за бензинов мотор на Мареа 1.8/16VНякой може да се намери да сподели от Александър Ауто впечатления и цени.
                Значи викаш, че тия са благотворително дружество.Не стига, че ти плащат част от ангренажния комплект по принцип, а и без пари ще ти го сменят.Баси якото. Май по-добре се замисли над комуникацията, която си провел.Горе долу цената е х3.
                Боби, аз от уроци по комуникация нямам нужда. Но ако трябва да ти върна жеста със същия съвет - Ти също се замисли над начина ти на комуникация, че като нищо някой по-неотпитен( в тоя форум) би сметнал, че се заяждаш подигравателно. Иначе мерси - това х3 се покрива и с моите представи, но все пак не изключвам възможността да има някакъв ремък менте за 50 и още толкова за труд, като се приложи бързия начин с рязане на стария. За ролки и водна помпа не говорим.

                1.9 JTD 110hp
                Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

                Коментар


                  #9
                  А бе лично на мен не ми се вярва приемчика в Александър Ауто да ти е казал:- Да, цената от 100 лева включва работата, един ангренажен ремък и две ангренажни ролки.Със сигурност има проблем при изясняването на ситуацията с цената.По-скоро ми звучи:- В тази цена смяната на всичко ли е включено?- Да, всичко влиза в тези 100 лв.Но ако ще сменяш ангренажа, масла с филтри и външен ремък, то цената наистина си е ~400 лв.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    Според мен цената е само за ангренажен ремък + труд.
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      #11
                      Да, пък и това лесно може да се провери и да си спестим излишно тълкуване тука. Още повече, че става малко, като реклама на Ал. Ауто. Мълчанието е злато.

                      1.9 JTD 110hp
                      Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

                      Коментар


                        #12
                        100 лв може да е било за труд, макар, че в Ал. Ауто не познават много много цените. При всички положения имаш гарнитура на капак на клапаните около 20 лв (зависи от марка може и доста по-скъпо) Водна помпа между 40 и 80 лв Ремъка комплект с лагерите 100тина лв и до тук имаш около 200 лв части + 100 лв труд стават 300. Друг е въпроса дали ще пазаруваш с отстъпка някъде и дали ще сменяш гарнитурата на капа или майстора ще си бележи с маркер и няма да зацепва с пети. Имах браво 1.8 и това са горе долу цените. Сервиза зад полмо е вентура най-вероятно .
                        мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

                        Коментар


                          #13
                          Да, точно "Вентура" е сервиза. Не ми се видя скъпо. Ангренажния комплект беше към 200 лева, масло 50-60 (няма да слагаш М10Д все пак)...Те си се събират парите и са предимно в части. Някакви приблизителни цени пиша, по спомен.Инструмента за зацепването на ангренажа е критично важен момент в цялата работа. Това го имат само по сервизите, дето правят много италиански коли.Малките гаражчета го нямат, защото е скъп и не си залужава да го купуват ако правят по 2 коли в годината.

                          Коментар

                          Working...
                          X