Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Теч на антифриз в купето

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Теч на антифриз в купето

    От известно време от страната на пътника до водача стелката ми е мокра и мазна.Оказа се че тече антифриз от местото в което влизат тръбите в парното.Там има една пластмасова част уплътнението на която тече.Някой сменял ли го е има ли си точно наименование и ако не успея да намеря дайте идея с какво да го заместя?

    #2
    Нарича се "О"-пръстен,но не му знам размера.Продават се в магазини за авточасти,крепежни елементи,.....
    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
    ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

    Коментар


      #3
      кола

      А каква кола виж ако може да го смениш това уплътнение без много да вадиш части
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        оказа се че е гарнитурата на радиатора между металната и пласмасовата част има ли такива гарнитури или да го залепя с някакъв силикон или подобно?

        Коментар


          #5
          shefa_nuti написа:
          оказа се че е гарнитурата на радиатора между металната и пласмасовата част има ли такива гарнитури или да го залепя с някакъв силикон или подобно?
          Това няма да се получи. Сменяй радиаторчето, ще береш грижи.
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #6
            shefa_nuti написа:
            оказа се че е гарнитурата на радиатора между металната и пласмасовата част има ли такива гарнитури или да го залепя с някакъв силикон или подобно?
            Или най- добре си вземи друг радиатор, има здрави втора употреба по 20-тна лева. Та какво е колата?
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              S_BANKOV написа:
              shefa_nuti написа:
              оказа се че е гарнитурата на радиатора между металната и пласмасовата част има ли такива гарнитури или да го залепя с някакъв силикон или подобно?
              Или най- добре си вземи друг радиатор, има здрави втора употреба по 20-тна лева. Та какво е колата?
              Бате 20 лв за втора ръка е безумие,след като нов е 50 лв. П.С.Един съвет от мен,сменил съм поне 30 радиаторчета на Браво/Брава/Мареа,хубаво е уплътненията да се сменят с оригинални/струват около 10 лв. в ТиН кар/,защото съм слагал други и повечето протичат
              Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
              Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
              Ventura garage

              Коментар


                #8
                Сменяй си радиатора , защото щего правиш два пъти иначе. Радиаторчето го купих чисто ново за 30 лв, а О пръстените от специализиран магазин. Ако колата е браво/брава/мареа , става без да се сваля таблото. Като начинаещ се справих сам за 1,5-2 часа. Има тема във форума със снимки как става.

                Коментар


                  #9
                  Mury написа:
                  Бате 20 лв за втора ръка е безумие,след като нов е 50 лв.
                  В много случаи предпочитам да дам 20 лв (повече от 50% по-ниска цена) за оригинална част втора употреба от колкото за 50 лв да взема някой нов ментак. Карам 2-ра година с радиаторче за 20 лв от дизелова Мареа. Е, първо го надух малко за проба, не съм го взел на 100% доверие.
                  Stop giving directions, just say "Follow me."
                  Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                  Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                  Коментар


                    #10
                    Обаче автора на темата си пази марката и модела на колата в тайна. За О пръстени в София добър магазин има на Опълченска на високото след Сливница посока гарата. Аз от там си ги купих преди 1,5 години , купих си и ново радиаторче за огромната сума от 28 лв. , смених си го сам за 2-3 часа и за сега няма грижи. О пръстените са някви стотинки ...
                    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                    Коментар


                      #11
                      [quote="veselin10"]Обаче автора на темата си пази марката и модела на колата в тайна. За О пръстени в София добър магазин има на Опълченска на високото след Сливница посока гарата. Аз от там си ги купих преди 1,5 години , купих си и ново радиаторче за огромната сума от 28 лв. , смених си го сам за 2-3 часа и за сега няма грижи. О пръстените са някви стотинки ...[/quoteАз направих абсолютно същото , от същото място и същата цена на радиатор. Вече 2 година няма ядове.

                      Коментар


                        #12
                        sok1 написа:
                        Mury написа:
                        Бате 20 лв за втора ръка е безумие,след като нов е 50 лв.
                        В много случаи предпочитам да дам 20 лв (повече от 50% по-ниска цена) за оригинална част втора употреба от колкото за 50 лв да взема някой нов ментак. Карам 2-ра година с радиаторче за 20 лв от дизелова Мареа. Е, първо го надух малко за проба, не съм го взел на 100% доверие.
                        И двамата сме с радиатори от дизел, е няма такова парно дори и с оригиналния радиатор, а пък новите ламарините нещо не ме кефят. - Лично мнение
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар

                        Working...
                        X