Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Климатик Мареа Уикенд 1.9 JTD 2002г

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Климатик Мареа Уикенд 1.9 JTD 2002г

    Здравейте колеги, имам следния проблем с климатика:Когато се позатопли времето пуснах климатика да го изпробвам включвам го нормално колата си дига оборотите, но студено не духа колкото и време да е включен. Веднага си помислих фреон, но уви.. Отворих капака и видях че перките не въртят. Закарах я в един сервиз прегледаха всичко от до и проблем с фреона няма, нито течове бе абсолютно нищо и казаха да я карам на електричари. И веднага закарах колата в друг сервиз където се занимават само с електроника. Пак измериха фреона, налягане дрън дрън. Видяха, че перките не се включват, гледаха датчици, кабели, но нито перките нито компресора заработваха. Тогава подадоха принудително ток и климатроника си заработи, включи се компресора, перките завъртяха, абе всичко точно както си трябва при здрав климатроник. Направи диагностика първо с опцията за самодиагностика на климата после и с лаптоп и пак грешки не даде никакви. И заключението на майстора беше че или има някой кабел не наред или компа не може да накара компресора да заработи. Днес му звъня и каза че проблема е втория, който е и по лош вариант и ще мисли как да го оправи. Та въпросите ми:Дали някъде майстора греши, или е възможно компа да прави някакъв проблем, но как като предното лято климатроника беше железен. И изобщо като ви описах подробно всичко какъв може да е според вас проблема и какво е неговото решение... Благодаря ви предварително!Поздрави!
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

    #2
    Като сте го тествали:1. Колко градуса е външната температура?2. Колко градуса е показвал на вътрешна температура?3. "Вижда" ли активиран бутона за пускане на компресора?4. От диагностиката като подадеш сигнал за активиране на компресора, реално компресора активира ли се?Отговори на тези въпроси и ще предположим от къде ти е проблема.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      BO написа:
      Като сте го тествали:1. Колко градуса е външната температура?2. Колко градуса е показвал на вътрешна температура?3. "Вижда" ли активиран бутона за пускане на компресора?4. От диагностиката като подадеш сигнал за активиране на компресора, реално компресора активира ли се?Отговори на тези въпроси и ще предположим от къде ти е проблема.
      1. За температурите не помня, но ми каза, че са в рамките на нормалното. Беше около 22- 25 градуса навън.3. Бутона го вижда активиран4. И компресора се активира и перките също.Но ако може да кажете и вариантите ако не се активира компресора при диагностика.Благодаря!
      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

      Коментар


        #4
        Според мен е пресостата през него минава управлението на перки и компресор.
        Обичам си работата.

        Коментар


          #5
          Valentin_V написа:
          Според мен е пресостата през него минава управлението на перки и компресор.
          И аз съм за него. За целта го окъси. При мен беше заминал същият и по този начин го хванах че е той.

          Коментар


            #6
            Ами ще говоря с майстора да го подсетя ако е пропуснал, да го погледне. Благодаря ви и чакам още мнения.
            Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

            Коментар


              #7
              А къде точно се намира пресостата някой може ли да ми каже..? На филтъра под акумулатора четох за тд100 и при мен ли е там..?
              Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

              Коментар


                #8
                Датчика за външната температура работи ли коректно?
                Fiat Marea 1.8i 16V
                Fiat Tipo 1.4i 8V
                Fiat Punto 1.6i 8V
                www.italauto-bg.net/forum/

                Коментар


                  #9
                  tole написа:
                  А къде точно се намира пресостата някой може ли да ми каже..? На филтъра под акумулатора четох за тд100 и при мен ли е там..?
                  Там.

                  Коментар


                    #10
                    Така колеги, оправиха ми климатроника. Проблема се оказа, че не работел изхода от компютъра за климатроника не знам какво представлява но са преправяли нещо като всичко минава през пресостатата като казаха, че всички защити си бачкат. Но аз имам друг въпрос! Като натисна бутона за включване на компресора се чува едно не леко изръмжаване от двигателя при което волана се разтриса, двигателя също се разтриса за секунда заедно с изръмжаването това нормално ли е и ако не какъв може да е проблема ако има такъв иначе всичко си работи както трябва, а иначе говоря за работа на колата на място. След като се случи това което описах се усеща покачването на оборотите. Питам защото ми се струва че когато работеше климата преди, това което описах ми сеструва че почти не се усещаше. Благодаря ви!Поздрави!
                    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

                    Коментар


                      #11
                      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

                      Коментар


                        #12
                        Нормално ли е сутрин, когато колата е изтинала антифриза (водата) да е между минимума и максимума и после като я карам да се качи доста над максимума. Проблем ли има или всичко е в рамките на нормата.
                        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

                        Коментар


                          #13
                          tole написа:
                          Нормално ли е сутрин, когато колата е изтинала антифриза (водата) да е между минимума и максимума и после като я карам да се качи доста над максимума. Проблем ли има или всичко е в рамките на нормата.
                          Антифриза при загряване се разширява. Абс. нормално е. Е, ако вземе да побутва капачката, вече не е съвсем нормално.
                          Fiat Marea 1.8i 16V
                          Fiat Tipo 1.4i 8V
                          Fiat Punto 1.6i 8V
                          www.italauto-bg.net/forum/

                          Коментар


                            #14
                            Re: Климатик Мареа Уикенд 1.9 JTD 2002г

                            tole написа:
                            Здравейте колеги, имам следния проблем с климатика:Когато се позатопли времето пуснах климатика да го изпробвам включвам го нормално колата си дига оборотите, но студено не духа колкото и време да е включен. Веднага си помислих фреон, но уви.. Отворих капака и видях че перките не въртят. Закарах я в един сервиз прегледаха всичко от до и проблем с фреона няма, нито течове бе абсолютно нищо и казаха да я карам на електричари. И веднага закарах колата в друг сервиз където се занимават само с електроника. Пак измериха фреона, налягане дрън дрън. Видяха, че перките не се включват, гледаха датчици, кабели, но нито перките нито компресора заработваха. Тогава подадоха принудително ток и климатроника си заработи, включи се компресора, перките завъртяха, абе всичко точно както си трябва при здрав климатроник. Направи диагностика първо с опцията за самодиагностика на климата после и с лаптоп и пак грешки не даде никакви. И заключението на майстора беше че или има някой кабел не наред или компа не може да накара компресора да заработи. Днес му звъня и каза че проблема е втория, който е и по лош вариант и ще мисли как да го оправи. Та въпросите ми:Дали някъде майстора греши, или е възможно компа да прави някакъв проблем, но как като предното лято климатроника беше железен. И изобщо като ви описах подробно всичко какъв може да е според вас проблема и какво е неговото решение... Благодаря ви предварително!Поздрави!
                            А при мен като пусна климатроника и оборотите не се качват а леко падат??? Само , че моята е ТД100 , така ли трябва да е или не , досега съм карал само бензин с клима и си падаха и на тях оборотите , а не се качваха?
                            Fiat Marea Weekend
                            HLX 1,9 TD 100
                            1999

                            Някой друг трябва да плати сметката - ние не сме си поръчвали такъв живот.

                            Коментар

                            Working...
                            X