Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Размер на "О" пръстени на радиатора за парното.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Размер на "О" пръстени на радиатора за парното.

    Прегледах повечето теми за смяна на радиатора и се омотах с различните размери на тия О пръстени.Попаднах на три различни размера:16х2,517,12х2.6216х2,65Искам компетентно мнение на колега който ги е сменял и в последствие не е протекло,просълзило и тн.Не ми се ще заради едните пръстени да свалям няколко пъти радиатор.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    #2
    Вземаш сваленото радиаторче и мериш на място. Моето 4 пъти го свалях, защото все сълзеше. Накрая сложих 2 пръстена и заспа.Конкретен размер немога да ти кажа, всичко беше на око.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Предпочитам да си купя и трите размера.Не ми отърва да обикалям със радиатора под мишница.А и не съм сигурен на 100% дали тече от пръстените или от радиатора.Имам намерение като го сваля и огледам, да реша на момента дали ще го сменям или ще мина само с пръстени.
      FIAT FORUM BULGARIA
      Ракията е над политиката

      Видео от Италфест 2011

      Коментар


        #4
        Мен да питаш никъде ги няма.И преди време имаше такава тема тук.След две сваляния на таблото на купе 1.8 стигнах до извода че ако радиаторчето не е оригинално ,магнеги марели , винаги ще тече понеже отливката на евтините на единия щуцер е опусната малко За мойта такива пръстени намарих в една селска кооперация от руски комбайн , А другия койго правих беше с старите и силикон на рейнц не е мраднал вече трета година :D
        NO PAIN NO GAIN fiat COUPE

        Коментар


          #5
          Относно пръстените, незнам дали ще се намерят подходящите някъде, че с това квадратно (правоъгълно) сечение... Колкото до това дали тече от самото радиаторче или от пръстените - при сваляне на една от малките кори от ляво или от дясно, лесно може да се достигне до най-долната част на кожуха на парното. Ако там има капчица или е влажно, то почти сигурно е, че радиаторчето си е заминало.
          Fiat Bravo 11'97
          1.4 12V A/C

          Коментар


            #6
            Краси аз и вчера ти казах че такива пръстени с правоъгълно сечение силно се съмнявам да намериш, но ако все пак е от тях, сменяйки ги с други мажи здраво с силикон че иначе оправия няма.п.с. запознат си с миналогодишните ми тегоби.
            Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

            Коментар


              #7
              Краси, вземи от пръстенчетата, които са за "агресивна" среда, мисля, че зелени бяха, слагай по две и си готов. Гледай да са по-малкият размер От година при мен не е просълзило.
              Alfa 159 SW 2.4 Ti
              Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
              "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

              Коментар


                #8
                gamma написа:
                Краси, вземи от пръстенчетата, които са за "агресивна" среда, мисля, че зелени бяха, слагай по две и си готов. Гледай да са по-малкият размер От година при мен не е просълзило.
                Ако е удобно сподели на ЛС къде да ги открия тия чудесии.Голямо обикаляне беше вчера.
                FIAT FORUM BULGARIA
                Ракията е над политиката

                Видео от Италфест 2011

                Коментар


                  #9
                  Това са пръстени за климатици във вюрт ги има Що не питаш в александър ауто може да ги имат оригинални.
                  NO PAIN NO GAIN fiat COUPE

                  Коментар


                    #10
                    krasio_79bs написа:
                    Ако е удобно сподели на ЛС къде да ги открия тия чудесии.Голямо обикаляне беше вчера.
                    Стига бе... В кварталната железария ми извадиха кутия със всякакви размери...А, тези зелените ги взех от един смесен магазин (да го наречем) в Черноморец.
                    Alfa 159 SW 2.4 Ti
                    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                    Коментар


                      #11
                      gamma написа:
                      krasio_79bs написа:
                      Ако е удобно сподели на ЛС къде да ги открия тия чудесии.Голямо обикаляне беше вчера.
                      Стига бе... В кварталната железария ми извадиха кутия със всякакви размери...А, тези зелените ги взех от един смесен магазин (да го наречем) в Черноморец.
                      Кат ми е толкоз акъла. Аз се утрепах да обикалям по авточастите.
                      FIAT FORUM BULGARIA
                      Ракията е над политиката

                      Видео от Италфест 2011

                      Коментар


                        #12
                        Намерих и най-трудният за намиране размер 17,12х2.62 Благодарности на колегата упътил ме към Вюрт.Попаднах на една мома която си разбира от работата и първите и и думи бяха "Метрични или цолови са пръстените?".Дадох и листа с размерите и на минутата получих ’цолови’ пръстени със същият размер.
                        FIAT FORUM BULGARIA
                        Ракията е над политиката

                        Видео от Италфест 2011

                        Коментар


                          #13
                          ако някой от размерите си го взел от мое мнение- да знаеш, че 3та година не са протекли. ама вече не помня размереа, каквото съм писал тогава- това е
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #14
                            Намерих и трите размера.Първо се мъчих със 17,12х2.62 .Не успях да вкарам тръбите. .Сложих 16х2,5 и заспаха идеално.Другото което мога да споделя за смяната при Мареа е;принципът със Браво е сходен,но има въздухопроводи които пречат ужасно.Визирам тези които минават под подлакътникът и един който минава плътно до кутията на радиатора.Съвет към тези които на са сваляли клипсите на пластмасите под средната конзола.Свалят се по следният начин:
                            FIAT FORUM BULGARIA
                            Ракията е над политиката

                            Видео от Италфест 2011

                            Коментар


                              #15
                              Моите се изпочупиха въпреки правилния демонтаж
                              "Без сърца, сме просто машини"
                              Toyota Prius 1.5 Hybrid
                              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                              Коментар

                              Working...
                              X