Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кафява ръждива вода в казанчето ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кафява ръждива вода в казанчето ?

    Здравейте колеги, преди време ми беше зачезнал един литър антифриз, след това постоянни проверки на нивото му правех и не мърдаше! Сега обаче се случи нещо друго, от син цвят на антифриза стана ръждиво мътна течност и ми се струва, че не циркулира никаква вода! Температурата на двигатела си е нормална и не прегрява колата. Възможно ли е да ми е заминала водната помпа? Идва лято и съм леко притеснен.
    CSI in the CAR !!!
    Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


    ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

    #2
    Мазни метна в течноста има ли?
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      Не съм забелязъл, но днес ще проверя.
      CSI in the CAR !!!
      Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


      ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

      Коментар


        #4
        виж си маслото как е, да не ги е смесило, ако ги е смесило... или гарнитура или скупана глава според мен, дано да не е това де, а пък ако не е това, ще стане това, защото охладителната ти система е затлачена т.е отървай се от колата докато можеш охладителна система няма почистване най-вече самия мотор

        Коментар


          #5
          nedialk00 написа:
          виж си маслото как е, да не ги е смесило, ако ги е смесило... или гарнитура или скупана глава според мен, дано да не е това де, а пък ако не е това, ще стане това, защото охладителната ти система е затлачена т.е отървай се от колата докато можеш охладителна система няма почистване най-вече самия мотор
          Маслото е на макса след цял ден престой на колата. Водата си е мътна и не се променя нито циркулира. Още съм на мнение, че водната помпа е за смяна. Тоя мотор не е на половин милион км за да се затлачи толкова, че да разкарвам колата, която и без друго няма кой да я вземе Друго предположения евентуално ?
          CSI in the CAR !!!
          Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


          ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

          Коментар


            #6
            кола

            Сигурно си слагал само вода да стане ръждива нали трябва антифриз смени Я (а не "е") като начало
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Re: кола

              kluchar написа:
              Сигурно си слагал само вода да стане ръждива нали трябва антифриз смени Я (а не "е") като начало
              Не е само вода, антифриз за -40 беше преди да стане ръждива. И винаги е бил бистър .
              CSI in the CAR !!!
              Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


              ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

              Коментар

              Working...
              X