Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло в антифриза (по грешка)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Масло в антифриза (по грешка)

    А бе колеги,онзи ден доливах антифриз в тъмното в колата на жената (фиат браво 1.4 12V) и понеже постоянно пада нивото му разреждаме концентрат в различни бутилки и когато трябва доливаме.Та жената турила едно шише масло,а това с антифриза го забутала под разни боклуци в багажника и аз без да знам по инерция взех шишето с маслото и рекох да сипя "антифриз" да го ева.Та докато погледна и бях капнал вече 10-15 мл.масло.Изпсувах разбира се ама късно.Та след няколко дни отварям да видя има ли антифриз и гледам по капачката и в антифриза мазни петна и капчици от маслото.Източих всичко промих два пъти с гореща вода ама ми се струва ,че това беше упражнение за луди,щото водата едва ли ще измие маслото.та въпросът ми е има ли някаква добавка или бабешка рецепта за отстраняване на такова малко количество масло в антифриза.(не е от глава или гарнитура просто погрешка капнах малко масло) п.п.и още един въпрос есента сменях радиатора и сега като се затопли перката започна да се включва по често ,което е нормално,но ненормалното е че като се включи почват едни тракания и едни звуци та се чудя като е сменян радиатора дали перката не се опира в него и да трака или пък нещо е разбутал майстора(слаб болт,пренатягане,допир с радиатора или нещо подобно).Съвети приемам всякакви :D
Working...
X