Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Липса на 1 литър антифриз ей така от нищото през ЗИМАТА

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Липса на 1 литър антифриз ей така от нищото през ЗИМАТА

    Изпаднал съм в потрес колеги!!! Вдигам капака да видя как е маслото и какво да видя, имам само няколко грама антифриз в казанчето (едвам се вижда в казанчето) Дайте идея какво да си мисля при положение, че не се виждат течове, пода незнам дали е в антивриз понеже все пак карам Пунто мк1 и цяла зима си има лед и влага на стелките Предния прозорец не съм го усетил да е мазен и парно си имам, термостата е новичък на 1 година! Честно казано предпочитам да ми заминала гарнитура пред това да махам таблото(ако е селския радиатор в купето), но вие ще кажете на къде отиват нещата и за какво да се оглеждам и ослушвам! От утре почвам да следя дали ще намалява антифриза и с колко.
    CSI in the CAR !!!
    Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


    ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

    #2
    CSI in the CAR !!!
    Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


    ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

    Коментар


      #3
      Колега ,да не е водна помпа.При мен така се губеше докато един ден направо потече.
      Пунто 1.1 55 SX,4/5 врати,98г.

      Коментар


        #4
        capi написа:
        Колега ,да не е водна помпа.При мен така се губеше докато един ден направо потече.
        Колега, може да си прав, но не се сешам как мога да го проверя! Какви може да са симптомите за заминала водна помпа? Не ми се дават 150 за да проверя дали е тя при положение, че има още 200 неща за сменяне преди нея!
        CSI in the CAR !!!
        Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


        ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

        Коментар


          #5
          Е,ако е помпа тя ще си потече като и дойде.Лошо е да не те остави в най-неподходящия момент
          Пунто 1.1 55 SX,4/5 врати,98г.

          Коментар


            #6
            А може и съединение да е.При мен сега зимата се губи от някакво съединение около водната помпа,ама си доливам и толкова.Иначе лятото не се губи.
            Пунто 1.1 55 SX,4/5 врати,98г.

            Коментар


              #7
              От как долях 1л антифриз я следя всеки ден и не е мръднал, някакси съм спокоен за сега, но не се знае кога пак ще зачезне и дали ще си покаже проблема. Наблюдението продължава
              CSI in the CAR !!!
              Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


              ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

              Коментар


                #8
                Колега и аз имам същия проблем ама той започна когато ми се спука парното. След като го смених, смених и антифриза, мина се време около 2месеца и ми светна индикация че антифриза е малко, долях 1л., но продължи да се губи, а индикацията за течноста при запалване на колата светва и след време угасва. Сложих от тия препарати за запушване на течове има малко подобрение, но пак си се губи! Тази седмица ми се обади една обтяжна ролка, но след поднямата и се оказа, че водната помпа е за смяна.Мисълта ми е че може да е ти водната помпа,но нищо не се знае! Наблюдавай си и тепературата на антифриза да не стане по лошо! Успех!
                Fiat Croma 2.0TDi.d.
                Citroen Xsara Picasso 2.0HDI
                И самоувереният е бил неуверен!

                Коментар


                  #9
                  В тоя кучи студ постоянно гледам кога ще застане по към средата с цел да се стопля, не влизала в големи температури досега, явно ще чакам да покаже къде е проблема и ще се моля да е по-малкото зло
                  CSI in the CAR !!!
                  Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


                  ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

                  Коментар

                  Working...
                  X