Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Продухване на радиатора на парното - ПАК ПРОБЛЕМ!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Re: Продухване на радиатора на парното - ПАК ПРОБЛЕМ!!!

    IvanIanushev написа:
    Здравейте колеги, цял ден чета по темите за проблемите с парното на пунто, а и след консултация с приятел който има същата кола и констатацията че неговото парно след 10 мин работа започва да духа горещо стигам до извода че ми е запушен радиатора на парното.Видях една тема в която е описано че трябва да се свали цялото табло за да се стигне до този прословут радиатор(което италианците както много други неща на тази кола са направили да е най-удобно на човек за работа ), въпросът ми е има ли и друг начин?Да ви опиша и проблемът накратко, колата загрява нормално, и сравнително бързо сега като се има в предвид че е студ, но парното не духа горещо както е в другото пунто, а и както беше миналата зима при мен.Днес купих 1 л. антифриз и както пише по темите тук, запалих колата , изчаках да загрее, отворих капачката долях до хоре, пуснах парното на 3 та стерпен, развъртях пробките на радиатора и на маркуча докато не текна антифриз, даже 1-2 мин поработи така с теч, за всеки случай, но НИЩО.Пак същата работа.Интересното е че като пусна на 3 та степен духа чак много хладно, но дам ли газ и да поддържам високи обороти 30 сек - 1 мин започва да духа горещо та чак не се търпи,пускам педала и за 10 сек топлинката изчезва и пак си духа лек пролетен бриз Вчера даже картон и слагах от пред та да загрява по бързо но ефекта е само че ми се посмяха доста на това мое творение и днес го махнах.Клапата работи нормално, която затваря и отваря да засмуква от вън или от вътре въздух, даже като я затворя да върти само вътре въздухът се усилва парното.Клапата за топло и студено също работи нормално, при затворено на топлото духа си студено, пускам топлото и се усеща че почва да духа топло но слабо.ако имате още въпроси питайте а аз ще съм много благодарен на отговори.Това лято сложих газ, дали не е нещо с изпарителя да има въздух там, и как се обезвъздушава той?
    Колега аз мисля че не ти е обезвъздъшена огладителната система. Щом при форсиране за 30 секунди задухва много топло, то е ясно - имаш някъде въздух Успех

    Коментар


      #17
      Имам абсолютно същия проблем. Искам само да допълня, че след смяна на термостат, нещата не се промениха.С интерес ще следя темата колега, но не ми се ще да се стига до смяна на радиаторчето. Успех с Пунтото....
      Fiat Punto 1.2 ELX (7л-10л/100)

      Коментар

      Working...
      X