Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

От едната страна духа топло, от другата - студено

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    От едната страна духа топло, от другата - студено

    Колата е Фиат Браво 1,6 16v 103hp ’97-ма. Въпросът ми е свързан с това, че когато пусна климатика в колата двете духалки от странта на шофьора си духат студено, а тези от страната на пътника духат топло.. не горещо, но не и както духат студено другите две. На какво може да се дължи това?Модерирано заглавиеМодераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Re: Проблем на браво

    Joist написа:
    Колата е Фиат Браво 1,6 16v 103hp ’97-ма. Въпросът ми е свързан с това, че когато пусна климатика в колата двете духалки от странта на шофьора си духат студено, а тези от страната на пътника духат топло.. не горещо, но не и както духат студено другите две. На какво може да се дължи това?
    на радиатора на парното

    Коментар


      #3
      Мда може и да е вярно, което казва колегата.Радиаторчето е като тези на топлофикация - от едната страна (лявата да я наречем) в горната част влиза топлата вода и долу пак в същата страна (лява) се изтича, до колкото помня.Ако е запушено по средата, е възмжно да не стига до другия край.

      Коментар


        #4
        Благодаря за постовете, но го сменях миналата година понеже капеше.. от косер съм го купувал и трябва да е качествено. Може ли да е другаде проблема?

        Коментар


          #5
          На Мареата беше така и се оказа намалял фреон на компресора

          Коментар


            #6
            Re: От едната страна духа топло, от другата - студено

            Joist написа:
            Колата е Фиат Браво 1,6 16v 103hp ’97-ма. Въпросът ми е свързан с това, че когато пусна климатика в колата двете духалки от странта на шофьора си духат студено, а тези от страната на пътника духат топло.. не горещо, но не и както духат студено другите две. На какво може да се дължи това?
            чак сега прочетох ВНИМАТЕЛНО, ма ти декември клима ли пускаш ??? проблема ти е евентуално в радиатора на климатика

            Коментар


              #7
              проблема го забелязах лятото когато реших да направя профилактика и да си ползвам климатика(напълниха го с фреон) ,но ме нямаше да се занимавам с колата после. u_bo ,значи има радиатор за парното и отделен за климатика така ли ?

              Коментар


                #8
                milen80 написа:
                На Мареата беше така и се оказа намалял фреон на компресора
                А тея които нямат климатик трябва да нямат парно изобщо ли.
                FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                Коментар


                  #9
                  Joist написа:
                  проблема го забелязах лятото когато реших да направя профилактика и да си ползвам климатика(напълниха го с фреон) ,но ме нямаше да се занимавам с колата после. u_bo ,значи има радиатор за парното и отделен за климатика така ли ?
                  естествено

                  Коментар


                    #10
                    Добре, ами това радиаточе на климатика как ще се запуши. нали има филтър. Сменян е тази година март някъде. може ли да има някакво моторче което да превключва от къде да духа.. в смисъл от пред на прозореца или от таблото и т.н. и в него да е проблема ?

                    Коментар


                      #11
                      Joist написа:
                      Добре, ами това радиаточе на климатика как ще се запуши. нали има филтър. Сменян е тази година март някъде. може ли да има някакво моторче което да превключва от къде да духа.. в смисъл от пред на прозореца или от таблото и т.н. и в него да е проблема ?
                      по-добре иди на някоя среща на форума в твоя град, щото с тези въпроси явно трудно ще се разберем пък и сега е зима и до лятото има мнооого време

                      Коментар

                      Working...
                      X