Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Парното не иска да работи постоянно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Парното не иска да работи постоянно

    Здравейте, карам Купе 1.8 и днес за 1 път ми се наложи тая година да карам на парно рано сутринта. Като запалих и тръгнах изчаках колата 5 -10 мин да позагрее поне на 60-70 градуса( 75 и е нормалното състояние извънградско) и пуснах парното на 30+( HI) духа позагря и след 5-10 мин започна да духа хладен въздух. Като изключа перката за купето и я пусна след 5-10 мин пак подуха 2-3 мин и пак хладнеее след това. Сменях термостата пролетта и реално откакто е сменен не съм карал на парно защото се постопли. Преди да го сменя колата зимно време едвам качваше 60 градуса, но вътре в купето духаше почти пак толкова Моля за помощ. И да знаете не съм много в чат с нещата... Възможно ли е да има въздух в охладителната система ?! Как да го обезвъздуша ?! Мерси предварително на отзовалите се.

    #2
    Re: Парното не иска да работи постоянно

    Insane написа:
    Здравейте, карам Купе 1.8 и днес за 1 път ми се наложи тая година да карам на парно рано сутринта. Като запалих и тръгнах изчаках колата 5 -10 мин да позагрее поне на 60-70 градуса( 75 и е нормалното състояние извънградско) и пуснах парното на 30+( HI) духа позагря и след 5-10 мин започна да духа хладен въздух. Като изключа перката за купето и я пусна след 5-10 мин пак подуха 2-3 мин и пак хладнеее след това. Сменях термостата пролетта и реално откакто е сменен не съм карал на парно защото се постопли. Преди да го сменя колата зимно време едвам качваше 60 градуса, но вътре в купето духаше почти пак толкова Моля за помощ. И да знаете не съм много в чат с нещата... Възможно ли е да има въздух в охладителната система ?! Как да го обезвъздуша ?! Мерси предварително на отзовалите се.
    Колега,не съм специалист,но причините,които лично съм виждал,за това състояние може да са:1.Ниско ниво на антифриза.2.Запушен радиатор на парното.3.Прецакан термостат(постоянно отворен),но тогава и температурата по датчика би трябвало да е по-ниска.Това съм виждал.
    1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

    Коментар


      #3
      А да забравих да кажа, че нивото на антифриза е точно посредата на МИН- МАКС. Термостата както казах е нов и работи съсвен мормално, и на други познати с фиат купе съм гледал как отварят на 75-80 градуса като са извънградско. За запушен радиатор незнам нищо даже радиатора не знам каде е Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Все пак мерси за мнението колега, и очаквам още такива. Yellow_Flash_Colorz_PDT_13

      Коментар


        #4
        Смесителната клапа не ти работи правилно.
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар

        Working...
        X