Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчик за перката за Браво 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчик за перката за Браво 1.6

    Здравейте колеги имам следния проблем, колата ми е Браво 1.6 16V и перката си работи включва си се, обаче си мисля че се вклучва само едната скорост защото датчика на радиатора е с 2ве крачета (явно е сменян) а буксата към него е със 3ри (като едното е изолирано). Намерил съм си датчик от Браво 1.4 обаче несъм сигурен дали ще стане. Вие какво ще ме посъветвате да го сменя ли с този от 1.4 или да си търся от 1.6 ( имали разлика).

    #2
    Да не ти е махан климатика, или да не ти работи? Ако имаш климатик слагай двустепенен датчик.http://www.axm-auto.com/index2.php?b...menkl=1&show=1Този от 1,4 ще ти свърши работа. Датчиците се различават само по това дали са са за 1 степен на перката или за 2, трети са с по-ниски температури на включване.

    Коментар


      #3
      Колеги извинявайте, че не е много по темата!!!!Но как мога да разбера дали съм с две степени на перката.Първата по-слабо ли се върти или как?? Това ми е интересно. Мерси предварително.
      Fiat Bravo 1.6 16 103hp

      Коментар


        #4
        Tenix написа:
        Колеги извинявайте, че не е много по темата!!!!Но как мога да разбера дали съм с две степени на перката.Първата по-слабо ли се върти или как?? Това ми е интересно. Мерси предварително.
        върти по-бавно и се включва по-рано. втората се включва по-късно и не минава през резистора.много хитро е направено, че веригите са отделни и ако се прецака нещо по 1 степен, то втора ще се пусне, независимо от прецаканаа 1 степен
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Значи моят датчик е за смяна, защото има само една степен.Това влияе ли на климатика??Прощавайте,че не е по темата.
          Fiat Bravo 1.6 16 103hp

          Коментар


            #6
            Tenix написа:
            Значи моят датчик е за смяна, защото има само една степен.Това влияе ли на климатика??Прощавайте,че не е по темата.
            Надали ти е прецакан. По-скоро може резистора да се е скапал и да ти работи само втора степен. Най-лесно може да провериш като пуснеш климатика, първо трябва да завърти 1-ва степен и малко след това 2-ра. Ако върти само едната то резистора е заминал или клемите му са нагоряли.

            Коментар


              #7
              Климатика ми работи перфектно ,значи няма разлика между датчиците за 1.4 и 1.6. Много мерси колега ще черпя бира

              Коментар

              Working...
              X