Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за перката на пунто 1.7 ТД!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за перката на пунто 1.7 ТД!

    Тези дни си смених таблото с такова, което има скала за температурата и оборотомер, защото имах чувството, че е почнало по-бързо да загрява от преди! Смених датчика за Т, обезвъздуших (между другото открих само една пробка за обезвъздушаване, зад въздушния филтър, ако има и други моля кажете) и с един приятел измерихме Т, при която се включва перката - 92С, на тази Т стрелката на таблото ми е милимунда преди предпоследната чертичка (четири чертички са). Това нормално ли е, тогава да се включва перката? А също така мисля, че трябва да имам и още една степен на перката, понеже от датчика в радиатора илизат 3 кабелчета! При колко градуса трябва да се включва втората степен ако я имам? От 5 години имам пунтото и това са нови неща за мен, при положение, че на таблото бях само с аварийна лампа за Т досега!
    Fiat Punto 1.7 TD

    #2
    Датчика за перката на радиатора се включва в диапазона 87-92* така, че е нормално.Аз имам пунто 1.1 и лятото като паркирам редовно се пуска перката за около 30сек. и спира. При мен перката е с една степен.
    _/''''''''''''''''''''''''\_
    //---------------\\
    [( )== //// ==( )]
    |_|'------------'|_| ....Punto

    Коментар


      #3
      Тепърва ще наблюдавам показанията на датчика, като заседна едно хубаво в задръстванията
      Fiat Punto 1.7 TD

      Коментар


        #4
        Първа степен на перката се включва на 88 градуса и изключва на 83, втора степен се включва на 92 и изключва на 87 градуса.
        Fiat Punto 1.7 TD

        Коментар

        Working...
        X