Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

колата не загрява

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    колата не загрява

    Колеги от известно време Типото не загрява.нА Место дига 90гр,но като тръгна пада на 75-80гр.Радиаторът е чисто нов.днеска сменявах и термостата,2бр но в движение температурата е пак същата.Разходът на газ достигна 20-22л.Преди 2 седмици съм правил центровка и съм сменил свещите.
    TIPO 1.4,DEDRA 1.8

    #2
    Сменил си 2бр.термостати ли?
    Fiat Marea 1.9 TD100 97г.

    Коментар


      #3
      да.и старият е здрав.
      TIPO 1.4,DEDRA 1.8

      Коментар


        #4
        На мен тази температура си ми изглежда напълно в нормите Съгласен съм, че 90 градуса е по-добре, но 80 градуса си е нормална работна температура. Провери термостатите, които купуваш на каква температура отварят. Да не би да е на 82 градуса? За разхода - смени мембраните на изпарителя. Особено зимата доста често се късат заради лошото изпарение на газта при студен автомобил. На газ ли я палиш?
        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

        Коментар


          #5
          Паля я на бензин до към 50гр,след това я префърлям на газ.Термостатите са 92-87гр.Досега температурата винаги ми е била 90гр.Днес пробвахме старият термостат -също здрав.Досега такова нещо не ми се е случвало.Цял ден обикалях София и в задръстването стигаше до 90гр,но щом тръгна падаше до 70-75гр.
          TIPO 1.4,DEDRA 1.8

          Коментар


            #6
            Това е с отделни датчици за таблото и за блока, нали ? Преди смяната на термостата - правена ли му е проверка на място дали работи? На новия правена ли е? Ако не - направи. Най-вероятно ще се окаже че имаш два термостата и нужда да смениш датчика за температура за уреда на таблото.

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              Това е с отделни датчици за таблото и за блока, нали ? Преди смяната на термостата - правена ли му е проверка на място дали работи? На новия правена ли е? Ако не - направи. Най-вероятно ще се окаже че имаш два термостата и нужда да смениш датчика за температура за уреда на таблото.
              Възможно ли е да имам 2 термостата.Ако да къде е втория.Двигателят е 1.4-160А1000
              TIPO 1.4,DEDRA 1.8

              Коментар


                #8
                Колега - че имаш 2 термостата, имах предвид - два здрави работещи: един на колата и един у дома за украшение. А не че колата има 2 като конструктивно решение.Иначе - някои колеги са измислили някаква щуротия - завират термостат от някакво рено в единия маркуч, и така вместо 100 лева, им излиза 10-на лева.

                Коментар

                Working...
                X