Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Термостат 1.6 на Мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Термостат 1.6 на Мареа

    Здравейте. Решил съм да си сменя термостата. Купил съм такъв и утре се заемам с това. Ще съм благодарен ,ако някой е сменял такъв или подобен,да сподели своя опит. Дали има някаква тънкост,или нещо за което трябва да се внимава... Поздрави и мерси!
    Моля,пишете малко по-грамотно...

    #2
    Ползвай търсачката колега форумът е обсипан с теми и отговори .
    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

    Коментар


      #3
      Мдааа. Естествено ,че знам това . Обаче като се опитам да я ползвам и ми изскачат теми ,свързани с други неща. Не знам защо така... Ако може някой полезен линк. Мерси!
      Моля,пишете малко по-грамотно...

      Коментар


        #4
        махаш акумулатора (ако си с оригиналното радио, може да ти трябва код за да тръгне после)май и стойката на акумулатора пречи, не си спомням вече...и в тази тема има разни съветиhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=41221
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Акумулатора и Еку то и друго нему трябва да маха .
          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

          Коментар


            #6
            Общо взето е както казаха по-горе- сваляш акумулатора, след това ЕКУ-то (държи се на един болт за стойката на акумулатора, два отзад пак на стойката и един отпред който се развива леко откъм кутийката с бушоните). Препоръчвам ти да сваляш маркучите на позагрял мотор като внимаваш да не се изгориш де,но иначе ако са студени маркучите ще ти се разкаже играта да ги свалиш щото са твърди като пластмаса.
            Фиат Крома 1.9 16v+
            Фиат Браво 1.6 16v
            Фиат Мареа 1.6 16v

            Коментар


              #7
              Мерси ,момчета . Смених го ,ама падна яка борба. Опитах без да свалям т.нар компютър ,обаче нищо не стана,тъй като единия маркуч така се беше стегнал ,че нямаше мърдане. След като свалихме и компютъра ,стана далеч по-културно за работа . Яд ме е само ,че не сложих по-квалитетен термостат ,тъй като в момента нямах възможност. А смяната си е работа...
              Моля,пишете малко по-грамотно...

              Коментар


                #8
                Работата е къртовска при фиат,и аз исках да го сменя сам ама се отказах майстора ми взе 20лв.за смяната но така по добре иначе можеше да оплескам нещо.Но сега ти вече си врял и кипял в тая работа така да се каже какъв термостат сложи ако не е тайна
                Marea Wekeend 1999 1.6 16V

                Коментар


                  #9
                  fiatini написа:
                  Работата е къртовска при фиат,и аз исках да го сменя сам ама се отказах майстора ми взе 20лв.за смяната но така по добре иначе можеше да оплескам нещо.Но сега ти вече си врял и кипял в тая работа така да се каже какъв термостат сложи ако не е тайна
                  Щом казваш че при Фиат работата е къртовска на каква кола си сметял термустат по лесно,като исключвам някой модели на Опел, техният термустат се сменя лесно като бушон .
                  FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                  Коментар


                    #10
                    Да не говорим че при някои опели се сваля ангренаж
                    Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
                    Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
                    FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
                    Powered by Total & Fobos LPG

                    Коментар

                    Working...
                    X