Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Теч на антифриз

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Теч на антифриз

    Здравеите колеги от скоро забелязах че антифриза в казанчето намалява по малко постепенно...а вчера забелязах малко петно под колата,което се оказа антифриз,цялата скоростна кутия отдолу е уляна,даже направо се е измила от антифриз ....В случея изключвам водната помпа,огледах и термостата и оклоло него е сухо....Колата е Браво ТД75

    #2
    При нас проблема беше в радиатора на парното - за Пунто говоря. Незнам дали има разлики с Бравото в това отношение.

    Коментар


      #3
      Re: Теч на антифриз

      4api написа:
      Здравеите колеги от скоро забелязах че антифриза в казанчето намалява по малко постепенно...а вчера забелязах малко петно под колата,което се оказа антифриз,цялата скоростна кутия отдолу е уляна,даже направо се е измила от антифриз ....В случея изключвам водната помпа,огледах и термостата и оклоло него е сухо....Колата е Браво ТД75
      лятото ако си карал с вода може сега антифриза да е размил котления камък и да се е отворила малка дупчица. пробвай с едно, но не повече прахчета. мисля че ще ти свърше работа. то е спец. концистенция със склонност да открива малки дупки и да се наслагва върху тях. търси по магазините за авточасти. слага се в казанчето на антифриза при работещ двг.поздрави!
      FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

      Коментар


        #4
        Мерси колега...не съм карал с вода лятото,но ще опитам със тиа прахчета...,пък дано се оправи работата

        Коментар


          #5
          Виж маркучите към парното да не са се спукали!
          ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
          // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

          Коментар


            #6
            Аз ползвах този продукт с Кат.№ 511 Имах теч на антифриз от гарнитурата на главата.След слагането на тая добавка засега не тече.http://www.bovalmoto.com/catalog/ohl...na_sistema.php
            И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

            Коментар


              #7
              лятото само да не питате що прегрява колата след тия добавки?Аз също май ми чезне по малко антифриза,но не мисля засега да слагам нищо подобно,не ми се ще да хвърли водите като се стопли Или ще намирам теча или по малко ще доливам,докато не се види откъде е,не мисля,че тия прахчета са решение,от тях радиатора на какво ли ще прилича отвътре,мислили ли сте???
              ex.Мареа ТД100

              Коментар


                #8
                Ако почне да прегрява ще го мислим.За сега нямам 500-600лв за ремонти.За 20лв.Временно съм я закрепил
                И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                Коментар


                  #9
                  добавките от течни стават твърди само при контакт с кислород, така че не би трябвало да има проблем. иначе и аз не бих сложил
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар

                  Working...
                  X