Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

смазване вентилатора на парното

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    смазване вентилатора на парното

    от известно време вентилатора на парното ми се разшумя доставчера реших да го намажа с малко колкото може деизвадих го леснослед това капнах малко масло на горната втулка - вижда се по-добредолнат не се вижда, но и там прикапах в отворчето между пластмаситеи след това утихна вентилатораима ли друг начин да го намажа по-добре, особено долната втулка
    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

    #2
    това е достатъчно аз моя го разглобявах заради това виене и след известно време пак се разви
    karam fiat 1992 tempra karburator
    0889340995

    Коментар


      #3
      колеги от снощи и моя почна да издава някакъв шум дори лека вибрация се усеща,като е на 4 степен вибрациите са по-големи..мисля и аз да го отворя да погледна какво става но не ми е ясно как се сваля.някой може ли да ми обясни с 2 приказки как става ?благодаря предварително
      1.6 16v Abarth

      Коментар


        #4
        xtry написа:
        колеги от снощи и моя почна да издава някакъв шум дори лека вибрация се усеща,като е на 4 степен вибрациите са по-големи..мисля и аз да го отворя да погледна какво става но не ми е ясно как се сваля.някой може ли да ми обясни с 2 приказки как става ?благодаря предварително
        има една вида в близост до буксата му/по самата му периферия/,развиваш я,до нея има една контра/или я надигаш и въртиш или въртиш по здраво по часовниковата стрелка ако си слице към него,демек легнал на пода/,за тресенето може и да имаш отчупени краичета от турбинката
        Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
        Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

        Коментар


          #5
          marea-ta написа:
          xtry написа:
          колеги от снощи и моя почна да издава някакъв шум дори лека вибрация се усеща,като е на 4 степен вибрациите са по-големи..мисля и аз да го отворя да погледна какво става но не ми е ясно как се сваля.някой може ли да ми обясни с 2 приказки как става ?благодаря предварително
          има една вида в близост до буксата му/по самата му периферия/,развиваш я,до нея има една контра/или я надигаш и въртиш или въртиш по здраво по часовниковата стрелка ако си слице към него,демек легнал на пода/,за тресенето може и да имаш отчупени краичета от турбинката
          точно така е и става леснопосле като се поставя гледай да ти съвпаднат ушичките, които задържат вентилатора с отворите и тогава въртишима един кабелчета отзад малко пречати първо махни пластмасовия капак, който е в краката на пътника от дяснопродухай вентилатора и намажи колкото може втулките му
          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

          Коментар


            #6
            Моят опит с такива мотори е, че започне ли да шуми, или свири единственото спасение е смяна на втулките. Смазването ще оправи положението, но това в много кратко решаване на проблема... Ако случайно намериш някъде, където могат да ти сменят втулките е най-добре. Иначе купуваш друг мотор втора упореба и гаранция, че няма да се случи същото с него е никаква. Някога на старият си Опел го ядох тоя... в крайна сметка си купих нов мотор за ладово парно, пригодих му окачването и се получи супер! :D
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              колеги благодаря за отговорите утре ще ми се отвори бая работа понеже тази вечер жилото на съединителя буквално се скъса (а е на няма и 6 месеца!!!MALO)...мисля да сложа този път от по-късото,дали ще има проблем ?
              1.6 16v Abarth

              Коментар


                #8
                Vladim написа:
                Моят опит с такива мотори е, че започне ли да шуми, или свири единственото спасение е смяна на втулките. Смазването ще оправи положението, но това в много кратко решаване на проблема... Ако случайно намериш някъде, където могат да ти сменят втулките е най-добре. Иначе купуваш друг мотор втора упореба и гаранция, че няма да се случи същото с него е никаква. Някога на старият си Опел го ядох тоя... в крайна сметка си купих нов мотор за ладово парно, пригодих му окачването и се получи супер! :D
                как разглобяваш вентилатора след като си го извадил вечеима три гумени щифчета, вероятно ги натискаш и отделяш долния пластмасов капак - опиши как го правиша втулките сам ли си ги правиш или ги копуваш готовичетките сменял ли си ги
                Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                Коментар


                  #9
                  alvanovo написа:
                  как разглобяваш вентилатора след като си го извадил вечеима три гумени щифчета, вероятно ги натискаш и отделяш долния пластмасов капак - опиши как го правиша втулките сам ли си ги правиш или ги копуваш готовичетките сменял ли си ги
                  Конструкцията на тези мотори са без четки. А опитът, който споделям е с моторът на старата си кола, фиатското моторче още не ми се е налагало да разглабям слава богу.
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    Vladim написа:
                    alvanovo написа:
                    как разглобяваш вентилатора след като си го извадил вечеима три гумени щифчета, вероятно ги натискаш и отделяш долния пластмасов капак - опиши как го правиша втулките сам ли си ги правиш или ги копуваш готовичетките сменял ли си ги
                    Конструкцията на тези мотори са без четки. А опитът, който споделям е с моторът на старата си кола, фиатското моторче още не ми се е налагало да разглабям слава богу.
                    колега да не се бъркаш мотора е със четки със сигурност. сменял съм на фиат ,също става и от фабия,волво 540/само че неговата турбина е доста по голяма/,в смисъл двигателчетата им са едни и същи,тъмпоните им също са на 120 градуса.така че мисля няма проблем да ползваш друг мотор и набиеш твоята турбина
                    Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
                    Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                    Коментар

                    Working...
                    X