Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Aнтифриз мнение!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    spirit8vd написа:
    batproho написа:
    Концентрат с дестилирана вода в необходимата пропорция е мисля по-сигурен вариант.
    А какъв концентрат да си взема и от къде ?
    Приста Лонг Лайф . Червен е на цвят има много добро свойство да не се запенва и образува мехурчета въздух които циркулират из охладителната система и нанасят вреди. Истински е проверено практически и в лабораторни условия. Не правя реклама на продукта а споделям впечатления от употребата му. Както казах и по горе проверен е в лаборатория и съставките му отговарят напълно с описаните от производителя.
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    Коментар


      #17
      Аз ползвам този и съм доволен от него. Около 12лв. е литъра концентрат
      Прикачени файлове
      FIAT Marea ex
      FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
      Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

      Коментар


        #18
        mancuzo написа:
        paralesa написа:
        mancuzo написа:
        Ако ви кажа как си правя концентрата на антифриза ще се спукате от смях Без да си мръдна пръста и да се цапам по колата
        я кажи де,да чуем
        Все се надявах, че никой няма да иска да разбере! Ха ха!Значи правя следното: Отварям капачката на казанчето и вадя 1 литър със спринцовка и на негово място директно наливам 1Л концентрат и паля мотора да го развърти по двата кръга Хихихи, без цапане и източване на водата! 1Л = -10С; 2Л = -20С и Т.Н.
        Колега, откъде си купи спринцовка 1 литър ? И аз искам такава, ама ако има 5-литрова, още по-добре !
        FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

        Коментар


          #19
          YAROSHKH написа:
          mancuzo написа:
          paralesa написа:
          mancuzo написа:
          Ако ви кажа как си правя концентрата на антифриза ще се спукате от смях Без да си мръдна пръста и да се цапам по колата
          я кажи де,да чуем
          Все се надявах, че никой няма да иска да разбере! Ха ха!Значи правя следното: Отварям капачката на казанчето и вадя 1 литър със спринцовка и на негово място директно наливам 1Л концентрат и паля мотора да го развърти по двата кръга Хихихи, без цапане и източване на водата! 1Л = -10С; 2Л = -20С и Т.Н.
          Колега, откъде си купи спринцовка 1 литър ? И аз искам такава, ама ако има 5-литрова, още по-добре !
          Колега, най-добре става с 50сс спринцовка и просто пропуснах да кажа, че ваденето на водата е малко играчка с много повторения, НО НЯМА ЦАПАНЕ
          CSI in the CAR !!!
          Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


          ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

          Коментар


            #20
            wazmo написа:
            Аз ползвам този и съм доволен от него. Около 12лв. е литъра концентрат
            Колега само концентрат ли наливаш или е смесва Този на Приста някой да го е засичал по бензиностанциите :D
            Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

            Коментар


              #21
              Да попитам тука да не правя нова тем.Колко литра течност трябва да налея в охладителната система на Брава 1.9ТД.
              Fiat Punto`04 1.2 60hp.
              Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
              ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

              Коментар


                #22
                kal0yanch40 написа:
                Да попитам тука да не правя нова тем.Колко литра течност трябва да налея в охладителната система на Брава 1.9ТД.
                6.5литра ако е 100ТД и е напълно празна. За 75ТД също събира 6.5 л.
                Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                Коментар


                  #23
                  Atanas71 написа:
                  kal0yanch40 написа:
                  Да попитам тука да не правя нова тем.Колко литра течност трябва да налея в охладителната система на Брава 1.9ТД.
                  6.5литра ако е 100ТД и е напълно празна. За 75ТД също събира 6.5 л.
                  ТД100 е и благодаря за информацията.
                  Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                  Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                  ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                  Коментар


                    #24
                    Тая приста, дето я коментирате не е добре да се смесва с друг антифирз, освен ако и стария не е червен.Изобщо червен антифриз е приемливо да се смесва само с червен.Е, или поне да има червеникав отенък - след 3-4 години употреба определено си е изгубил доста от яркостта
                    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                    Коментар


                      #25
                      На мен червен антифриз нещи не ми звучи добре,предпочитам синичкия :DП.П Сега ми дойде на акъла че антифриза по принцип се е безцвете.И го оцветяват,което означава че м/у син и червен разликата е само в цвета и не пречи да се смесят единсвеното което ще се получи е че антифриза ще стане лилав.
                      Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                      Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                      ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                      Коментар

                      Working...
                      X